Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cipressa

Cipressa se nachází mezi středisky Imperia a San Remo. Malé středisko Cipressa leží na krásném svahu, odkud je krásný výhled na moře a okolní obce. Západní pobřeží zvané Riviera di Ponente tvoří úzký pruh pobřežní nížiny táhnoucí se od Janova k francouzským hranicím. Ponentská riviéra se vyznačuje spíše pískovými plážemi různých barevných odstínů od slonovinově bílé po načervenalou.

Modrou vlajku mají Camporosso, Bordighera, Spotorno, Bergeggi, Savona: pláže Fomaci e Crocetta/Natarella, Albisola Marina, Albisola Superiore, Celle Ligure a Varazze. Všechna jsou zároveň malebnými turistickými středisky. Aquapark Le Caravelle s mnoha skluzavkami a tobogány všeho druhu, bazény připomínajícími moře i místy pro odpočinek, sport či zábavu najdete v Ceriale.

Tipy na výlety
Nejznámějším rodákem Ligurie je bezesporu objevitel Ameriky Kryštof Kolumbus. Jeho rodné město Janov je dnes rušným přístavem, kam přijíždějí lodě z celého světa a skupinky námořníků se proplétají uličkami starého města.

Nejznámější středisko Ligurie - San Remo láká návštěvníky svými přepychovými vilami a skleníky plnými rozličných květin. Vrtkavé štěstí můžete pokoušet v některém z vyhlášených kasin tohoto městečka.

Portofino - nejexkluzivnější přístav a letovisko v zemi, plný jachet bohatých Italů.

Nevšedním zážitkem bude určitě návštěva Cinque Terre, pěti městeček, které jsou vystavené na kraji vysokého útesu a vypadají, jako kdyby se každou chvíli chystaly spadnout dolů do mořské vody.

Zajímavost
Ligurie (Liguria) je menší region v severní Itálii táhnoucí se podél pobřeží Ligurského moře. V regionu Ligurie (Liguria) poprvé umíchali slavnou omáčku na těstoviny PESTO GENOVESE z místní všudypřítomné bazalky. Naprosto neodolatelné je i v regionu Ligure (Liguria) pečivo foccacia, připravované na nespočetně mnoho způsobů.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA