Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Diano Marina

Letovisko Diano Marina je asi nejhezčím lázeňským letoviskem ve střední části Ligurské riviéry. Toto lázeňské městečko leží mezi městy Alassio, asi 30 km od proslulého San Rema a necelých 50 km od francouzských hranic. Leží v části zvané Riviera dei Olivi. Název riviéra dostala podle svahů plných olivovníků. Pýchou letoviska Diano Marina je krásná pobřežní promenáda s exotickými rostlinami.

V roce 1887 bylo téměř celé městečko zničeno zemětřesením, poté však bylo znovu postaveno v původním stylu, takže byl zachován původní ráz. Je považováno za nejpůvabnější město střední části Ligurské riviéry, neboť má velmi pěkné písečné pláže, upravenou a vkusně vyzdobenou přímořskou promenádu a dobře vyvinutou infrastrukturu hotelů a restaurací. Četné typické restaurace dávají hostům možnost ochutnat místní gastronomické speciality.

Nudit se zde nebudou ani vyznavači sportu, zábavy či nakupování. Velmi pěkné jsou i zajímavé městské frakce, umístěné na okolních výšinách. Za návštěvu jistě stojí například historické centrum v Diano Castello. Zde se snoubí historické památky ve městě i jeho okolí se živým turistickým ruchem, umocněným obchůdky a butiky se suvenýry, typickými italskými kavárnami, večerní promenádou a především písčitou pláží podél celého pobřeží.

Tipy na výlety
Z letovisek Ligurské riviéry je díky její ideální poloze možno uskutečnit řadu zajímavých výletů. Během pobytu můžete navštívit například místa: Sestri Levante, Rapallo, Portofino nebo Cinque Terre.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA