Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Finale Ligure

Finale Ligure se rozkládá nedaleko města Savona ve středu severoitalského regionu Ligurie. Městečko Finale Ligure se širokou písečnou pláží patří k nepůvabnějším místům celé Ligurské Riviéry. Je to přímořské středisko, které leží v ústí údolí Valle Aquila (v překladu Údolí orlů). Jeho klidné podnebí z něj dělá jednu z nejkrásnějších perel Ligurie. O tomto místu se často říká, že to je „hora u moře“ nebo ještě lépe „moře v hoře“.

Finale Marina, Finale Pia a Finalborgo jsou hlavními částmi městečka Finale Ligure. Formují tak jedinou aglomeraci, která zabírá pobřeží mezi mysem Caprazoppa a ústím řeky Sciusa, směrem do vnitrozemí k údolí Valle del Pora.

Na své si ve zdejším kraji přijdou lezci všech kategorií, neboť Finale Ligure je gigantická vápencová oblast s možnostmi lezení všeho druhu. Na území asi 10 x 10 km se zde vyskytuje asi 25 sektorů, z nichž každý je velký jako několik Pálav. Samozřejmostí je moře na dohled a pěkná krajina kolem. Většina sektorů je dostupná pěšky, chvílemi po silnici ale hlavně po kopcích přes staré zarostlé olivové háje a kolem samot, obklopených vinohrady a zahradami, plnými citrusů a palem.

Finale Ligure má půvabné historické centrum, ve kterém vás okouzlí hrad Castelfranco, barokní kostel San Giovanni Battista a impozantní Vítězný oblouk. Příjemnou atmosféru městečka dotvářejí Ligurské Alpy, které chrání Ligurské pobřeží ze severu před nepříznivým počasím.

V dávných dobách bývalo Finale Ligure významným obchodním střediskem, dnes je však příjemným a poklidným historickým městečkem v Itálii. Finale Ligure se pyšní nádhernou palmovou promenádou a historickou zástavbou. V krátké vzdálenosti od Finale Ligure (1,5 km) ve vnitrozemí dosud stojí původní městečko Final Borgo, kde se budete ve starobylých uličkách a náměstích cítit, jako by se s vámi zastavil čas.

Na dovolenou určitě nepojedete pouze kvůli historickým památkám. Finale Ligure má také krásné moře a písčité pláže. Její pobřeží je dokonce tak oblíbené, že se zde točilo několik známých italských filmů. Ve městě najdete i plno zábavy.

Finale Ligure velmi vzkvétala ve středověku a právě tohoto období se týká jedna z nejznámějších událostí ve městě. Třetí týden v srpnu, když je léto v plném proudu, probíhají oslavy Viaggio nel Medioevo. V historickém centru probíhá promenáda místních obyvatel v dobových kostýmech, po večerech se hrají různé hry, hrají se představení, probíhají ukázky středověkých řemesel apod.

V okolí města je možno navštívit i jeskyně obydlené v období paleolitu a neolitu pravěkými lidmi. Za všechny je dobré zmínit Caverna delle Arene Candide, kde byla nalezena mimo jiné kostra pravěkého chlapce. Památky na pravěkou kulturu můžete vidět v místním muzeu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA