Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Loano

Loano – původně římské město, bylo ve středověku sídlem biskupů z Albengy. Roku 1263 bylo město předáno rodině Doriů a zůstalo pod nadvládou vlivné rodiny bez přerušení až do roku 1737, kdy bylo prodáno Savojským.

Dnes je Loano jedním z nejživějších přímořských městeček Ligurské riviéry. Jeho dlouhá písčitá pláž je lemována krásnou promenádou, která je v příjemném stínu palem. Pláže jsou zde pokryty hrubým šedým pískem s oblázky, vstup do moře je pozvolný a později prudší.

Toto původně římské město patří dnes k turisticky nejvýznamnějším. Najdete zde dlouhé písčité pláže lemované palmami. Z bohatých historických památek ležících v centru můžete obdivovat zejména barokní kostel San Giovanni Battista, Castello či starou věž s hodinami.

Uprostřed Ligurské riviéry mezi Genovou a San Remem najdete Loano 2 Village. Moderní, nově zrenovovaný turistický komplex s největšími bazény na Liguerské riviéře je umístěný uprostřed zahrad s typickou středomořskou vegetací. Zařízení a služby zaručí splnění nároků na prožití pohodové a relaxační dovelené.

Pro turisty dodává na přitažlivosti této oblasti blízkost míst jako je Monaco, Monte Carlo, San Remo či Cannes. K návštěvě dále doporučujeme města Imperia, Rapallo, La Spezzia, Varigotti, Lerici, Dolceaqua, Cervo, Apricale a Noli.

Zajímavost
Zástupci klubů vojenské historie sdružených v CENS se každoročně zúčastňují připomínky bitvy u Loana, která proběhla v těchto místech v roce 1795. Tehdy zde francouzské jednotky prolomily obranu rakouské armády a v bitvě pod vedením ještě generála Massény zvítězily.

O významu této bitvy pro Francii svědčí fakt, že její jméno je uvedeno na Vítězném oblouku. Město Loano spolu s kluby vojenské historie, které jsou seskupené v FLG (organizace obdobná CENS) si toto výročí připomíná již několik let. Českou organizaci zde reprezentovaly jak francouzské jednotky, tak spojenecká vojska.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA