Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Monterosso al Mare

Pokud chcete strávit dovolenou u moře na nějakém impozantním a zvláštním místě, Monterosso al Mare je pro vás tím pravým místem. Monterosso al Mare je jednou z pěti vesniček, které se nacházejí v chráněné oblasti Cinque Terre.

Cinque Terre tvoří divoké skalnaté pobřeží a své jméno dostalo právě od pěti vesniček, které balancují na okraji útesů. Největší z vesniček na Cinque Terre je právě Monterosso al Mare, další nesou název Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore. Všechny vesnice jsou propojeny železniční tratí a pěšími cestami.

Monteroso se dělí na dvě části obce - na staré stále ještě kontaktní jádro na vyvýšenině (Monterosso Vecchio) a na moderní část na úpatí vyvýšeniny, podél mořského pobřeží. Toto je vklíněno v zátoce Fegina. Je zde největší pláž a nejlepší výběr ubytování.

Místní obyvatelé se zabývají spíše zemědělstvím než rybářstvím, ale blízko je i dlouhá oblázková pláž. Ještě dnes se v oblasti Cinque Terre pěstuje tradičně vinná réva bez použití jakékoliv mechanizace a právě odtud pochází proslulé víno Cinque Terre DOC.

Většina tajemství je nakonec odhalena. Toto bohužel platí i o Cinque Terre (pět zemí). Je to pětice vesnic na pobřeží, které byly až donedávna téměř nepřístupné po silnici a téměř neznámé pro turisty. Doposud si vesnice udržují své kouzlo. To platí i o okolní krajině, kterou tvoří strmé útesy, vinice, olivové háje a prudké terasovité svahy.

Určitě si vyjděte na menší výlet. Dobře značená Via dell´Amore (cesta lásky) mezi Manarolou a Riomaggiore je nejznámější stezkou a je dlouhá necelé dva kilometry.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA