Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ventimiglia

Ventimiglia se nachází v severoitalském regionu Ligurie a leží téměř na hranicích s Francií, asi 130 kilometrů od Janova. Proto měli Francouzi a jejich kultura na oblast nezanedbatelný vliv. Město se rozkládá mezi San Remo a Monte Carlo a představuje velmi dobré východisko pro pěší turistiku. Ventimiglia je první město, které potkáte na italské riviéře "Floral-Riviera".

Původní obyvatelé byli staří Liguřané, kteří byli vyhnáni Římany. Po druhé světové válce Ventimiglia chvíli patřila Francii, ale pak se opět vrátila pod Italskou republiku. Na poli průmyslu a obchodu se toto město nejvíce zaměřuje na turismus. Proto zde najdete mnoho luxusních hotelů i menších penzionů či kempů a plně zařízené pláže. Je to ideální místo pro trávení vaší dovolené.

Ventimiglia vznikla jako římské hradiště Albium Intemelium dávno před naším letopočtem. Z toho období tu zbyly zbytky římského divadla z 2. století pod hlavní silnicí, mozaiky, hrobky a kameny bývalého Albintimilia. Staré město na kopci je po „italsku“ jedinečně zachované, vyčnívá z něj románská katedrála postavená na zbytcích lombardského kostela před 5. stoletím. Za zmínku stojí kostel San Michelle a Městská knihovna (druhá největší italská sbírka knih a rukopisů). O něco dále do historie zavede jeskyně Balzi Rosii s Kromaňonci.

Jednou z hlavních památek v historickém centru Ventimiglie je katedrála dell'Assunta. Pochází z 11. století a podle vyprávění byla postavena na troskách bývalého pohanského chrámu. K ní patří ještě románská křtitelnice zdobená nádhernými freskami. Velmi zajímavou památkou jsou zbytky římské osady Albintimillium. Prohlédnout si můžete mimo jiné pozůstatky římských lázní a typického římského kruhovitého divadla. Na kopci se tyčí pevnost Annunziata, zástupce vojenských památek, postavená Francouzi v 19. století.

Kromě historie vás Ventimiglia přitáhne i krásnou přírodou. Nachází se zde přírodní park Giardini Hanbury, který získal jméno po svém zakladateli sirovi Thomasovi Hanburym. Botanická zahrada je plná úchvatných sukulentů, růží, exotických ovocných stromů apod.

Ventimiglia je také město plné tradic a zábavy. Mezi největší události patří Agosto Medievale. Během léta, zvláště celý srpen, probíhají ve městě různá středověká představení, chodí se v dobových kostýmech, na ulicích se předvádějí kejklíři, šašci, hudebníci a další. Vrcholem oslav je atletický závod zástupců jednotlivých městských čtvrtí, přičemž vítěz dostane Carbaso – městský prapor. Další důležitý svátek patří svatému Secondovi, patronovi Ventimiglie. Připadá na 26. srpna a hlavní součástí oslav jsou závody rybářských člunů. Pokud si chcete odvézt domů nějaký typický zdejší výrobek, pak určitě doporučujeme úžasný olivový olej, který je vyhlášený po celé Itálii.

Dolceacqua – tip na výlet
Tato hezká vinařská vesnice se rozprostírá na obou březích řeky Nervia severně od Ventimiglie. Obě části spojuje středověký kamenný most dlouhý 33 metrů. Naleznete zde hrad (12. – 15. století), který krátce obýval mocný janovský rod Doriů. Jeho dvě věže dominují vesnici. Vinice na okolních kopcích dávají hrozny jak na přímou spotřebu, tak i na výrobu červeného vína známého jako Rossese nebo vino di Dolceacqua.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA