Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Como

Město nejblíže položené k Milánu a usazené v zelené kotlině na jihovýchodním rameni jezera Lago di Como. Je častou zastávkou na cestě do Švýcarska a kromě turistického průmyslu je zde rozvinuto i průmyslové odvětví. Město je bohaté na historii a umění, není ovšem tak přitažlivé jako ostatní jezerní letoviska.

Je rodištěm známých osobností, umělců a vědců jako např. Alessandro Volta, a najdeme zde rozlehlé vily a parky a pozemní lanovku do Brunate, výchozího bodu pro turistiku, s výhledem na jezero. Doporučujeme výlety parníkem nebo hydroplánem - v Comu je jediná evropská škola, kde můžete získat průkaz k pilotování hydroplánu.

V bezprostřední blízkosti města Como se nachází menší průmyslová zóna, která poněkud oslabuje kouzlo města u jezera. Vyrábí se zde především hedvábí a jiné textilie. Ve starém centru města, blízko vody, se však i dnes můžete procházet po promenádách lemovaných parky nebo si posedět v některé z příjemných kaváren na pobřeží. Lodě odtud jezdí do všech částí jezera. Pokud prší, můžete si prohlédnout pár místních památek.

Mezi ty hlavní v historickém centru patří Duomo. Tento kostel byl založen ve 14. století. Má hezkou fasádu a mezi vzácnosti uschované uvnitř patří například několik tapisérií (1598) a renesanční oltářní obraz od Tommasa Rodariho a Bernardina Liniho. O kousek dál stojí Broletto, městská radnice ze 13. století se čtyřmi krásnými oblouky. Dále můžete navštívit dva nádherné lombardské románské kostely: San Fedele a Sant´Abbondio.

Turistické centrum Como na jižním konci jezera Como, což je nejhlubší vnitrozemní jezero v Evropě (hloubka 510 m) oplývá také pěknými turistickými stezkami. Můžete se procházet podél pobřeží lemovaného olivovníky a fíkovníky. Můžete se zde věnovat tenisu, golfu, vodnímu lyžování, windsurfingu, plachtění, rybaření, případně pořádat výlety na lodi.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA