Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Como

Město nejblíže položené k Milánu a usazené v zelené kotlině na jihovýchodním rameni jezera Lago di Como. Je častou zastávkou na cestě do Švýcarska a kromě turistického průmyslu je zde rozvinuto i průmyslové odvětví. Město je bohaté na historii a umění, není ovšem tak přitažlivé jako ostatní jezerní letoviska.

Je rodištěm známých osobností, umělců a vědců jako např. Alessandro Volta, a najdeme zde rozlehlé vily a parky a pozemní lanovku do Brunate, výchozího bodu pro turistiku, s výhledem na jezero. Doporučujeme výlety parníkem nebo hydroplánem - v Comu je jediná evropská škola, kde můžete získat průkaz k pilotování hydroplánu.

V bezprostřední blízkosti města Como se nachází menší průmyslová zóna, která poněkud oslabuje kouzlo města u jezera. Vyrábí se zde především hedvábí a jiné textilie. Ve starém centru města, blízko vody, se však i dnes můžete procházet po promenádách lemovaných parky nebo si posedět v některé z příjemných kaváren na pobřeží. Lodě odtud jezdí do všech částí jezera. Pokud prší, můžete si prohlédnout pár místních památek.

Mezi ty hlavní v historickém centru patří Duomo. Tento kostel byl založen ve 14. století. Má hezkou fasádu a mezi vzácnosti uschované uvnitř patří například několik tapisérií (1598) a renesanční oltářní obraz od Tommasa Rodariho a Bernardina Liniho. O kousek dál stojí Broletto, městská radnice ze 13. století se čtyřmi krásnými oblouky. Dále můžete navštívit dva nádherné lombardské románské kostely: San Fedele a Sant´Abbondio.

Turistické centrum Como na jižním konci jezera Como, což je nejhlubší vnitrozemní jezero v Evropě (hloubka 510 m) oplývá také pěknými turistickými stezkami. Můžete se procházet podél pobřeží lemovaného olivovníky a fíkovníky. Můžete se zde věnovat tenisu, golfu, vodnímu lyžování, windsurfingu, plachtění, rybaření, případně pořádat výlety na lodi.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA