Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Como

Město nejblíže položené k Milánu a usazené v zelené kotlině na jihovýchodním rameni jezera Lago di Como. Je častou zastávkou na cestě do Švýcarska a kromě turistického průmyslu je zde rozvinuto i průmyslové odvětví. Město je bohaté na historii a umění, není ovšem tak přitažlivé jako ostatní jezerní letoviska.

Je rodištěm známých osobností, umělců a vědců jako např. Alessandro Volta, a najdeme zde rozlehlé vily a parky a pozemní lanovku do Brunate, výchozího bodu pro turistiku, s výhledem na jezero. Doporučujeme výlety parníkem nebo hydroplánem - v Comu je jediná evropská škola, kde můžete získat průkaz k pilotování hydroplánu.

V bezprostřední blízkosti města Como se nachází menší průmyslová zóna, která poněkud oslabuje kouzlo města u jezera. Vyrábí se zde především hedvábí a jiné textilie. Ve starém centru města, blízko vody, se však i dnes můžete procházet po promenádách lemovaných parky nebo si posedět v některé z příjemných kaváren na pobřeží. Lodě odtud jezdí do všech částí jezera. Pokud prší, můžete si prohlédnout pár místních památek.

Mezi ty hlavní v historickém centru patří Duomo. Tento kostel byl založen ve 14. století. Má hezkou fasádu a mezi vzácnosti uschované uvnitř patří například několik tapisérií (1598) a renesanční oltářní obraz od Tommasa Rodariho a Bernardina Liniho. O kousek dál stojí Broletto, městská radnice ze 13. století se čtyřmi krásnými oblouky. Dále můžete navštívit dva nádherné lombardské románské kostely: San Fedele a Sant´Abbondio.

Turistické centrum Como na jižním konci jezera Como, což je nejhlubší vnitrozemní jezero v Evropě (hloubka 510 m) oplývá také pěknými turistickými stezkami. Můžete se procházet podél pobřeží lemovaného olivovníky a fíkovníky. Můžete se zde věnovat tenisu, golfu, vodnímu lyžování, windsurfingu, plachtění, rybaření, případně pořádat výlety na lodi.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA