Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dongo

Dongo je větší obec (asi 3 400 obyvatel), která je dalším velice hezkým místem u jezera Como. Dongo je vhodným výchozím bodem pro vstup do doliny Val Dongana a na vysoký holý masiv Castone del Bregagno. Krásný protáhlý hřeben připomíná o něco vyšší Velkou Fatru a jsou z něj jedinečné rozhledy.

Dongo je italská vesnice, která leží na severozápadním pobřeží nejkrásnějšího jezera Itálie - Lago di Coma. Lago di Como na mapě připomíná obrácené písmeno "Y". Panoramatická krajina a středomořské klima vám zajistí nádhernou a klidnou dovolenou při pobytu ve vesnici Dongo.

Dongo si vysloužila zápis do dějin 27. dubna 1945, kdy v její blízkosti partyzáni zajali Mussoliniho a jeho milenku Claru Petacciovou, kteří se snažili utéct do Švýcarska. Zdejší Palác Manzi, jež vznikl v roce 1824, v současnosti slouží jako Muzeum odboje.

Okolní příroda
Za Římanů nazývané Lacus Larius je fjordovité jezero, jež se v podobě vidlice rozdvojuje k jihu (Lago di Lecco) a vyplňuje tak ledovcové údolí řeky Adda, která jím také protéká. Comské jezero měří na délku 60 km, v nejširším místě (mezi Menaggio a Varennou) má 4 km. Svou maximální hloubkou 410 m je nejhlubším jezerem severní Itálie. Na východní a severozápadní straně je sevřeno poměrně vysokými horskými masivy Alp (Monte Legnone 2 609 m). Vegetace je neobyčejně pestrá a už výrazně středomořská (olivy, palmy, agave, jedlé kaštany a mnoho dalších).
 

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA