Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Dongo

Dongo je větší obec (asi 3 400 obyvatel), která je dalším velice hezkým místem u jezera Como. Dongo je vhodným výchozím bodem pro vstup do doliny Val Dongana a na vysoký holý masiv Castone del Bregagno. Krásný protáhlý hřeben připomíná o něco vyšší Velkou Fatru a jsou z něj jedinečné rozhledy.

Dongo je italská vesnice, která leží na severozápadním pobřeží nejkrásnějšího jezera Itálie - Lago di Coma. Lago di Como na mapě připomíná obrácené písmeno "Y". Panoramatická krajina a středomořské klima vám zajistí nádhernou a klidnou dovolenou při pobytu ve vesnici Dongo.

Dongo si vysloužila zápis do dějin 27. dubna 1945, kdy v její blízkosti partyzáni zajali Mussoliniho a jeho milenku Claru Petacciovou, kteří se snažili utéct do Švýcarska. Zdejší Palác Manzi, jež vznikl v roce 1824, v současnosti slouží jako Muzeum odboje.

Okolní příroda
Za Římanů nazývané Lacus Larius je fjordovité jezero, jež se v podobě vidlice rozdvojuje k jihu (Lago di Lecco) a vyplňuje tak ledovcové údolí řeky Adda, která jím také protéká. Comské jezero měří na délku 60 km, v nejširším místě (mezi Menaggio a Varennou) má 4 km. Svou maximální hloubkou 410 m je nejhlubším jezerem severní Itálie. Na východní a severozápadní straně je sevřeno poměrně vysokými horskými masivy Alp (Monte Legnone 2 609 m). Vegetace je neobyčejně pestrá a už výrazně středomořská (olivy, palmy, agave, jedlé kaštany a mnoho dalších).
 

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA