Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Gravedona

Oblíbené lázeňské město Gravedona leží na severozápadním břehu jezera Lago di Como. Severní břeh je nepřístupnější a méně obydlený než jižní část. Za městem je oblast vhodná na windsurfing a plachtění. Levnější ubytování najdete v pěkném malém městečku Domaso.

Gravedona má krásné baptisterium z XII. st. a četné vily. Mezi nimi dominuje palác vystavěný od kardinála Gallia dle návrhů Pellegrina Tibaldiho (Palazzo del Nero).

Gravedona je ponořena do půvabné středomořské vegetace, neboť Italské Alpy nedovolí přílivu studeného vzduchu ze severu. V létě si zde můžete užívat sluníčka, teplých dnů a túr po rozmanitém okolí. V zimě zas Gravedona představuje ideální místo pro lyžování.

Lago di Como láká návštěvníky nejen příjemným středomořským klimatem, ale také panoramatickou polohou. Lago di Como leží na západním okraji Bergramských Alp, do kterých z Gravedony můžete podnikat výlety.

Milovníkům rybaření Lago di Como poskytuje doslova ráj, neboť se v jezeře nachází mnoho ryb. Vyznavači horské a vysokohorské turistiky, windsurfingu a dobrých jídel si v oblasti jezera Lago di Como a v samotné Gravedoně však také přijdou na své. Z Gravedony můžete poznávat překrásná místa severní Itálie, jakými jsou například městečko Colico či překrásné údolí Chiavenna, jež se táhne až k břehům jezera Lago di Como.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA