Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lago di Como

Jezero Como leží asi 50 km severně od Milána a je obklopeno luganskými a bergamskými Alpami. Na jeho pobřeží se nachází mnoho půvabných typických městeček a lázeňských měst. Dovolenou podle svých představ zde stráví ti, kteří mají rádi společenské vyžití, možnosti výletů a poznávání.

Como (nebo také Komské jezero, italsky Lago di Como nebo Lario podle latinského názvu Lacus Larius) je jezero ležící v severní Itálii. Comské jezero měří na délku 60 km, v nejširším místě (mezi Menggio a Varennou) má 4 km. Jeho rozloha je 146 km2 - po Gardském jezeře a Lago Maggiore je tedy třetím největším jezerem v Itálii a se svou maximální hloubkou 410 m patří mezi nejhlubší v Evropě. Leží v nadmořské výšce 197 m.

Jezero je známé charakteristickým tvarem obráceného „Y“. Komským jezerem protéká řeka Adda (levý přítok řeky Pád). Díky mírnému podnebí v okolí roste bohatá vegetace, již výrazně středomořská (olivy, palmy agave, jedlé kaštany aj.) Jezero je vyhledávaný turistický cíl s množstvím lázeňských míst a parků. Na jezeře je rozvinuté rybářství (pstruh, síh, kapr) a místní lodní doprava.

Lago di Como je jezero umístěné v neopakovatelné scenérii Alp. Již celá staletí se mezi turisty těší velké oblibě. Procházka divokou přírodou okolních kopců ve vás zanechá nezapomenutelné vzpomínky. Na březích Lago di Coma leží města Como a Lecco. Hlavním lákadlem Coma je půvabné náměstí Piazza Cavour a dóm s reliéfy, malbami a náhrobky pocházející ze 14. století. V jeho blízkosti je vysoká radniční věž Torre del Comune a Broletto z 13. století. V Tremezzu najdete elegantní letohrádek z 18. století Villu Carlotta s pověstnými zahradami. Lecco je průmyslové město a můžete zde navštívit rodný dům spisovatele a básníka Alessandra Manzoniho.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA