Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lago di Como

Jezero Como leží asi 50 km severně od Milána a je obklopeno luganskými a bergamskými Alpami. Na jeho pobřeží se nachází mnoho půvabných typických městeček a lázeňských měst. Dovolenou podle svých představ zde stráví ti, kteří mají rádi společenské vyžití, možnosti výletů a poznávání.

Como (nebo také Komské jezero, italsky Lago di Como nebo Lario podle latinského názvu Lacus Larius) je jezero ležící v severní Itálii. Comské jezero měří na délku 60 km, v nejširším místě (mezi Menggio a Varennou) má 4 km. Jeho rozloha je 146 km2 - po Gardském jezeře a Lago Maggiore je tedy třetím největším jezerem v Itálii a se svou maximální hloubkou 410 m patří mezi nejhlubší v Evropě. Leží v nadmořské výšce 197 m.

Jezero je známé charakteristickým tvarem obráceného „Y“. Komským jezerem protéká řeka Adda (levý přítok řeky Pád). Díky mírnému podnebí v okolí roste bohatá vegetace, již výrazně středomořská (olivy, palmy agave, jedlé kaštany aj.) Jezero je vyhledávaný turistický cíl s množstvím lázeňských míst a parků. Na jezeře je rozvinuté rybářství (pstruh, síh, kapr) a místní lodní doprava.

Lago di Como je jezero umístěné v neopakovatelné scenérii Alp. Již celá staletí se mezi turisty těší velké oblibě. Procházka divokou přírodou okolních kopců ve vás zanechá nezapomenutelné vzpomínky. Na březích Lago di Coma leží města Como a Lecco. Hlavním lákadlem Coma je půvabné náměstí Piazza Cavour a dóm s reliéfy, malbami a náhrobky pocházející ze 14. století. V jeho blízkosti je vysoká radniční věž Torre del Comune a Broletto z 13. století. V Tremezzu najdete elegantní letohrádek z 18. století Villu Carlotta s pověstnými zahradami. Lecco je průmyslové město a můžete zde navštívit rodný dům spisovatele a básníka Alessandra Manzoniho.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA