Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Menaggio

Mennagio patří bezesporu k nejelegantnějším letoviskům a je ideální místem pro sportovní aktivity na západním pobřeží jezera Lago di Como. Nad vesnicí se rozkládá 18 jamkové golfové hřiště a nedaleko se tyčí jeden z nejúžasnějších horských vrcholů Monte Bregagno (2 107 m).

Menaggio leží na západním břehu italského jezera Lago di Como v místě, kde se toto jezero nejvíce rozšiřuje (v tomto místě dosahuje šířka Lago di Como 4 km). Mírné podnebí, středomořská vegetace, krásná a panoramatická poloha dodávají této oblasti na kráse a atraktivitě.

Menaggio je živé letovisko, ideální pro mladé, kteří chtějí dovolenou plnou zábavy, opalování a koupání. Mírné podnebí a krásná poloha vytváří zvláště atraktivní prostředí pro rekreanty. Nejstarší ubytovny a vily pocházejí z 19. století. K vidění je zde např. vila Villa Mylius Vigoni. V okolí je plno turistických tras, např. do vesničky Cardano nebo k jezeru Lago Lugano. Naskýtá se zde možnost četných výletů do okolních hor a podél plážové promenády nebo využití golfového hřiště a bazénu na pláži.

Menagio patří mezi nejnavštěvovanější letoviska Comského jezera. Mimo spousty kempů a pláží je obec výchozím bodem na vrchol Monte Grona, kam vede jedna z nejtěžších jištěných cest v Alpách. Z Menagia vede sjízdná silnice do malé horské osady Breglia (749 m), poslední parkoviště najdeme u samot Monti di Breglia ještě o 200 m výše.

Nástup na jištěnou cestu Via ferrata Centenario C.A.O. je za jižním výběžkem Stla. Trebadou. Na bezmála 400 m vertikálního lezení v pevné vápencové skále čekají opravdu vzrušující zážitky (jedno místo označeno jako „Variante difficile“ – extrémně těžké!). Vyhlídková hora Monte Grona je dosažitelná také po normálních turistických cestách. Z Menagia je rovněž možno po 3 hod. výstupu dosáhnout travnaté pevnosti Monti di Tremezzo (1 700 m). Menagio je spojeno lodní dopravou s rušným lázeňským městečkem Bellagio.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA