Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Menaggio

Mennagio patří bezesporu k nejelegantnějším letoviskům a je ideální místem pro sportovní aktivity na západním pobřeží jezera Lago di Como. Nad vesnicí se rozkládá 18 jamkové golfové hřiště a nedaleko se tyčí jeden z nejúžasnějších horských vrcholů Monte Bregagno (2 107 m).

Menaggio leží na západním břehu italského jezera Lago di Como v místě, kde se toto jezero nejvíce rozšiřuje (v tomto místě dosahuje šířka Lago di Como 4 km). Mírné podnebí, středomořská vegetace, krásná a panoramatická poloha dodávají této oblasti na kráse a atraktivitě.

Menaggio je živé letovisko, ideální pro mladé, kteří chtějí dovolenou plnou zábavy, opalování a koupání. Mírné podnebí a krásná poloha vytváří zvláště atraktivní prostředí pro rekreanty. Nejstarší ubytovny a vily pocházejí z 19. století. K vidění je zde např. vila Villa Mylius Vigoni. V okolí je plno turistických tras, např. do vesničky Cardano nebo k jezeru Lago Lugano. Naskýtá se zde možnost četných výletů do okolních hor a podél plážové promenády nebo využití golfového hřiště a bazénu na pláži.

Menagio patří mezi nejnavštěvovanější letoviska Comského jezera. Mimo spousty kempů a pláží je obec výchozím bodem na vrchol Monte Grona, kam vede jedna z nejtěžších jištěných cest v Alpách. Z Menagia vede sjízdná silnice do malé horské osady Breglia (749 m), poslední parkoviště najdeme u samot Monti di Breglia ještě o 200 m výše.

Nástup na jištěnou cestu Via ferrata Centenario C.A.O. je za jižním výběžkem Stla. Trebadou. Na bezmála 400 m vertikálního lezení v pevné vápencové skále čekají opravdu vzrušující zážitky (jedno místo označeno jako „Variante difficile“ – extrémně těžké!). Vyhlídková hora Monte Grona je dosažitelná také po normálních turistických cestách. Z Menagia je rovněž možno po 3 hod. výstupu dosáhnout travnaté pevnosti Monti di Tremezzo (1 700 m). Menagio je spojeno lodní dopravou s rušným lázeňským městečkem Bellagio.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA