Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pianello Lario

Pianello Lario je vesnice roztroušená podél východního pobřeží italského jezera Lago di Como. Pianello Lario je vhodným místem pro vodní sporty, jakými jsou vodní lyžování, plachtění a v poslední době velmi populární kitesurfing. Oblast v Pianello Lario nyní vzkvétá především díky turistickému ruchu.

Kromě širokého sportovního vyžití vám Pianello Lario nabídne i historické památky, především v podobě kostela Sant Martino a muzea "La Raccolta della Barca Lariana". Pianello Lario je místem, kde můžete spojit sportovní vyžití s relaxací v panoramatické krajině a poznáváním historie oblasti Lago di Como.

V místním muzeu "La Raccolta della Barca Lariana" se vám naskytne pohled na veliký počet lodí, které se plavily na jezeře Como od 19. století až do současnosti. Toto muzeum sestává ze 14 místností, které vám nabídnou přes 600 lodí. Tyto lodě hráli důležitou roli v plavební historii jezera Como.

Zajímavost
Ne každému je známá skutečnost, že z tohoto místa pochází Blahoslavená Klara Bosatta, jejíž původní jméno bylo Diana. Od 13 let sloužila v koleji kanossiánek v Gravedoně a přitom se účastnila i výuky. V 19 letech začala noviciát a během roku přešla k Dcerám Panny Marie Boží prozřetelnosti, kde přijala jméno Klára, vyučovala katechismus, pečovala o staré a nemocné. Byla velkou usmiřovatelkou v rodinách. Po vybudování centra kongregací v Comu s pobočkou pianelské ošetřovny tam byla určitý čas ředitelkou. Prošla mnohými obtížemi a po onemocnění tuberkulózou zemřela. Blahořečena byla Janem Pavlem II. 21. 4. 1991.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA