Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pianello Lario

Pianello Lario je vesnice roztroušená podél východního pobřeží italského jezera Lago di Como. Pianello Lario je vhodným místem pro vodní sporty, jakými jsou vodní lyžování, plachtění a v poslední době velmi populární kitesurfing. Oblast v Pianello Lario nyní vzkvétá především díky turistickému ruchu.

Kromě širokého sportovního vyžití vám Pianello Lario nabídne i historické památky, především v podobě kostela Sant Martino a muzea "La Raccolta della Barca Lariana". Pianello Lario je místem, kde můžete spojit sportovní vyžití s relaxací v panoramatické krajině a poznáváním historie oblasti Lago di Como.

V místním muzeu "La Raccolta della Barca Lariana" se vám naskytne pohled na veliký počet lodí, které se plavily na jezeře Como od 19. století až do současnosti. Toto muzeum sestává ze 14 místností, které vám nabídnou přes 600 lodí. Tyto lodě hráli důležitou roli v plavební historii jezera Como.

Zajímavost
Ne každému je známá skutečnost, že z tohoto místa pochází Blahoslavená Klara Bosatta, jejíž původní jméno bylo Diana. Od 13 let sloužila v koleji kanossiánek v Gravedoně a přitom se účastnila i výuky. V 19 letech začala noviciát a během roku přešla k Dcerám Panny Marie Boží prozřetelnosti, kde přijala jméno Klára, vyučovala katechismus, pečovala o staré a nemocné. Byla velkou usmiřovatelkou v rodinách. Po vybudování centra kongregací v Comu s pobočkou pianelské ošetřovny tam byla určitý čas ředitelkou. Prošla mnohými obtížemi a po onemocnění tuberkulózou zemřela. Blahořečena byla Janem Pavlem II. 21. 4. 1991.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA