Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Varenna

Varenna je půvabná lázeňská obec, která leží na východním břehu nejkrásnějšího italského jezera Lago di Como.Toto moderní turistické středisko je významným uzlem jezerní plavby. Nad Varennou se tyčí trosky hradu z 11. století. Zajímavostí je zpěněný potok, který je podle barvy vody - pěny - nazýván Fiumelatte „mléčná řeka“.

Největší atrakcí místa je skutečně nejkratší italská řeka – Finmelatte. Je dlouhá pouze 250 m a má záhadně mléčnou barvu. Dodnes nebylo vysvětleno tajemství tohoto zabarvení, stejně jako důvod, proč řeka vytryskne vždy v březnu a v říjnu opět zanikne.

Veranna je příjemné letovisko, kde ve stínu citroníků najdete překrásnou stavbu se zahradou Villa Monastero. Villa Monastero coby jedna z nejstarobylejších a známých vil tohoto regionu se pyšní překrásnou botanickou zahradou, která je známá po celém světě.

Varenna je bezpochyby jednou z nejpřitažlivějších a charakteristických obcí východního břehu jezera Como. Mírné klima a panoramatické okolí garantují relaxační a klidný pobyt.

Kromě zajímavých a krásných výletů lodí se můžete na jezeře Lago di Como věnovat různým vodním sportům. Nezapomenutelné zážitky vám přinese jedna z perel Itálie ležící nedaleko od Varenny - turisty vyhledávané městečko Bellagio.

Díky velkému množství lázeňských míst a parků je Komské jezero velmi vyhledávaný turistický cíl, zejména pak jeho západní a střední část. Je tu rozvinutá lodní doprava zvláště mezi městy Varenna, Menaggio a Bellagio. Turisté mohou obdivovat malinké vesničky typické svými kamennými domy umístěnými za sebou a zasazených na březích jezera.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA