Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lago di Lugano

Tří čtvrtiny tohoto jezera leží na území Švýcarska v kantonu Ticino. Zbytek patří sousední Itálii. Celková plocha jezera je 48,7 m² a dosahuje maximální hloubky 288 m. Svými strmými břehy připomíná Vierwaldstättersee. Zeshora se jezerem pokocháte z kopců Monte Bré a San Salvatore, na které Vás vyveze lanovka.

Lago di Lugano je překrásné jezero v Lombardských Alpách nacházející se v nadmořské výšce 270 m. Toto jezero je pojmenované podle města Lugano a z jihu zasahuje až do Švýcarska. Ačkoli Lago di Lugano není obzvlášť velké, vyznačuje se rozmanitostí. Na jeho březích se střídají hory a pruhy polí v jednotlivých výběžcích jezera. Lago di Lugano vzniklo v poslední době ledové v místech, kde se srazily dva ledovce. Důsledkem toho je jeho extrémně členitý tvar. Z jezera odtéká řeka Tresa, která ústí do Lago Maggiore. Jarní až letní vzestup hladiny dosahuje 1,5 m a je zapříčiněn táním sněhu v povodí jezera. Na jezeře Lago di Lugano je rozvinutá místní lodní doprava.

Město Lugano leží na břehu stejnojmenného jezera. V centru města se rozkládá velmi příjemný park se sochami a spoustou květinových záhonků – park Civico. Symbolická brána se otevírá z parku na modrou hladinu jezera.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA