Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lago Maggiore

Jezero Lago Maggiore, s délkou 60 km a hloubkou 372 m, je druhým největším hornoitalským jezerem. Jeho nejsevernější část patří ke Švýcarsku, východní břeh k Lombardii a západní k oblasti Piemonte. Klima je zde mírné; kolem jezera naleznete bohatou subtropickou vegetaci.

Jako téměř všechna severoitalská jezera se i Lago Maggiore podobá fjordu, který hladce přechází od hor Ticina do středomořského světa Itálie. Obzvlášť piemontský západní břeh je bohatý na bujnou subtropickou vegetaci a skvostné vily a zahrady. Také velké a malé ostrovy, které dělají jezero tak atraktivním, se nacházejí před západním břehem. Najdete zde místa jako Arona, Belgirate, Baveno, Verbania a v neposlední řadě Stresa u Boromejského zálivu, pro která se návštěva této oblasti určitě vyplatí. Nezapomeňte také na krásné okolí s Lago di Orta a Lago di Varese.

Lago Maggiore je překrásné severoitalské jezero, které se pyšní pěknou panoramatickou polohu v podhůří Alp. Na jezeře Maggiore naleznete i proslulé Boromejské ostrovy. Jeden z nich má velmi příhodný název - Isola Bella, což v překladu představuje "krásný ostrov". Lago Maggiore je tím pravým místem pro ty, kteří mají rádi koupání, vodní sporty, konání výletů a krásnou přírodu.

Lago Maggiore dosahuje od jižního řetězce Lepontinských Alp až k okraji Pádské nížiny. Stejně jako ostatní severoitalská jezera vzniklo Maggiore táním ledovce na konci poslední doby ledové. Jezero Maggiore se nachází v tektonické kotlině a je ohraničené prudkými a vysokými břehy. Severní konec jezera Maggiore je obklopen balvany, které pocházejí z ledovce. Na jihu je Maggiore hrazeno morénou vzniklé ze starého ledovce. Jezero Maggiore je po Gardském jezeře druhé největší v Itálii. Jeho maximální hloubka dosahuje 372 m.

 

Kontextová reklama.

Boromejské ostrovy

Boromejské ostrovy

Na hranicích severoitalských regionů Lombardie a Piemont se rozkládá jezero Lago Maggiore, které je po jezeru Lago di Garda druhým největším jezerem v zemi. Jeho dominantou jsou tři Boromejské ostrovy: Isola Bella, Isola Madre a Isola Pescatori.

celý článek

 
 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA