Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lago Maggiore

Jezero Lago Maggiore, s délkou 60 km a hloubkou 372 m, je druhým největším hornoitalským jezerem. Jeho nejsevernější část patří ke Švýcarsku, východní břeh k Lombardii a západní k oblasti Piemonte. Klima je zde mírné; kolem jezera naleznete bohatou subtropickou vegetaci.

Jako téměř všechna severoitalská jezera se i Lago Maggiore podobá fjordu, který hladce přechází od hor Ticina do středomořského světa Itálie. Obzvlášť piemontský západní břeh je bohatý na bujnou subtropickou vegetaci a skvostné vily a zahrady. Také velké a malé ostrovy, které dělají jezero tak atraktivním, se nacházejí před západním břehem. Najdete zde místa jako Arona, Belgirate, Baveno, Verbania a v neposlední řadě Stresa u Boromejského zálivu, pro která se návštěva této oblasti určitě vyplatí. Nezapomeňte také na krásné okolí s Lago di Orta a Lago di Varese.

Lago Maggiore je překrásné severoitalské jezero, které se pyšní pěknou panoramatickou polohu v podhůří Alp. Na jezeře Maggiore naleznete i proslulé Boromejské ostrovy. Jeden z nich má velmi příhodný název - Isola Bella, což v překladu představuje "krásný ostrov". Lago Maggiore je tím pravým místem pro ty, kteří mají rádi koupání, vodní sporty, konání výletů a krásnou přírodu.

Lago Maggiore dosahuje od jižního řetězce Lepontinských Alp až k okraji Pádské nížiny. Stejně jako ostatní severoitalská jezera vzniklo Maggiore táním ledovce na konci poslední doby ledové. Jezero Maggiore se nachází v tektonické kotlině a je ohraničené prudkými a vysokými břehy. Severní konec jezera Maggiore je obklopen balvany, které pocházejí z ledovce. Na jihu je Maggiore hrazeno morénou vzniklé ze starého ledovce. Jezero Maggiore je po Gardském jezeře druhé největší v Itálii. Jeho maximální hloubka dosahuje 372 m.

 

Kontextová reklama.

Boromejské ostrovy

Boromejské ostrovy

Na hranicích severoitalských regionů Lombardie a Piemont se rozkládá jezero Lago Maggiore, které je po jezeru Lago di Garda druhým největším jezerem v zemi. Jeho dominantou jsou tři Boromejské ostrovy: Isola Bella, Isola Madre a Isola Pescatori.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA