Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Oggebbio

Oggebbio je střediskem ležícím v italské oblasti Laggo Maggiore. Nachází se na pravém břehu kouzelného jezera Majeur, asi 10 km od Verbania. Oggebbio je ideálním výchozím bodem pro výlety do celého okolí, po břehu jezera nebo do hor. Můžete zde objevit letní a zimní střediska jako jsou Pian del Sole nebo Pian Cavallo.

Největší město na jezeře Laggo Maggiore je italská Verbania, které se skládá ze dvou částí Intra a Pallanza. Jižně od Verbanie se rozšiřuje jezero díky Verbanskému zálivu, kde se do jezera vlévá řeka Toce. Na druhé straně zálivu leží město Stresa, jehož architektura připomíná šarm mondénních vznešených lázeňských míst.

Dominantou jezera jsou Boromejské ostrovy - Isola Bella, Isola della Madre, Isola dei Pescatori (také známá jako Isola Superiore) a Isola di San Giovanni. Všechny mají krásné, upravené zahrady se středozemní vegetací a palmami a leží u Stresy.

Dalšími ostrůvky jsou: dva ostrovy u Brissaga Isole di Brissago, na kterých je botanická zahrada, a severně od Cannero Riviera dva ostrůvky Castelli di Cannero. Vegetace je stejně bujná jako u jiných jezer v oblasti. Krajina je rozmanitá, v severní části je stísněná a v zálivu před městečky Stresa a Verbania rostoucí v bohatství vegetace a architektur. Jižněji se kopce svažují až ke břehu, kde se pak střídají písečné pláže se skalními stěnami.

Od roku 1826 existuje na jezeře osobní doprava. Dnes provozuje dopravu na jezerech Maggiore, Garda a Como flotila 25 lodí. Na jezeře jsou pěstovány vodní sporty.

Tipy na výlety

Vodopád Cascata del Toce
(nebo také La Frua) – údolí Val Formazza, nejkrásnější vodopád Alp (143 m)

Lago Maggiore Express
– nabízí kombinaci vlakové a lodní dopravy po romantickém údolí Val Vigezzo a Centovalli, s divokou přírodou a potůčky

Hora Monte Rosa
– jeden z nejvyšších vrcholků Alp s růžovou barvou ve jméně se nachází na rozhraní Itálie a Švýcarska

Sacri Monti
– náboženská místa na území Lombardie a Piemonte, která jsou zapsána na seznamu světového dědictví Unesco

Blízkost Milána vybízí k návštěvě tohoto hlavního severoitalského města nebo rovnou k výletu do sousedního Švýcarska.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA