Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Porto Valtravaglia

Porto Valtravaglia je malým střediskem ležícím přímo u krásného jezera Maggiore. Nad městečkem se tyčí hory a kopce a celé jej obklopuje úchvatná panenská příroda. I díky tomu je Porto Valtravaglia oblíbených cílem turistů, kteří milují pěší turistiku a výlety, ale také hledají příjemný klid a relaxaci.

V okolí Porto Valtravaglia, jež je oblíbeným centrem milovníků pěší turistiky, ale také rybaření, leží lákavé centrum výletů Varese. V blízkosti Porto Valtravaglia se nachází také město Luino, jež je oblíbeným centrem nabízejícím bohaté zázemí v oblasti vodních sportů, ale například také jezdectví.

Tipy na výlety

Isola Bella – (krásný ostrov)
Naleznete zde botanickou zahradu, která je chloubou celého ostrova. V ní spatříte nejrůznější kombinace růží, azalek, palem, cypřišů a ostatní exotické vegetace. Dále i překrásné terasovité záhony růží s přepychovými vyhlídkami, které jsou vkusně doplněny sochami, vázami, plastikami, balustrádami a schodišti. To vše je zarámováno velehorským panoramatem. Celý komplex je jednou z nejvýznačnějších barokních zahrad 17. století.

Největší město na jezeře je italská Verbania, které je složena ze dvou částí Intra a Pallanza. Jižně od Verbanie se rozšiřuje jezero díky Verbanskému zálivu, kde se do jezera vlévá řeka Toce.

Okolní příroda
Lago Maggiore dosahuje od jižního řetězce Lepontinských Alp až k okraji Pádské nížiny. Stejně jako ostatní severoitalská jezera vzniklo Maggiore roztátím ledovce na konci poslední doby ledové. Jezero Maggiore se nachází v tektonické kotlině a je ohraničené prudkými a vysokými břehy. Severní konec jezera Maggiore je obklopen balvany, které pocházejí z ledovce. Na jihu je Maggiore hrazeno morénou vzniklé ze starého ledovce.

Jezero Maggiore je po Gardském jezeře druhé největší v Itálii. Jeho maximální hloubka dosahuje 372 m. Lovem ryb se na jezeře Maggiore živí mnoho rybářů. Roční výlov činí přibližně 150 tun ryb (pstruzi, okouni).

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA