Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Porto Valtravaglia

Porto Valtravaglia je malým střediskem ležícím přímo u krásného jezera Maggiore. Nad městečkem se tyčí hory a kopce a celé jej obklopuje úchvatná panenská příroda. I díky tomu je Porto Valtravaglia oblíbených cílem turistů, kteří milují pěší turistiku a výlety, ale také hledají příjemný klid a relaxaci.

V okolí Porto Valtravaglia, jež je oblíbeným centrem milovníků pěší turistiky, ale také rybaření, leží lákavé centrum výletů Varese. V blízkosti Porto Valtravaglia se nachází také město Luino, jež je oblíbeným centrem nabízejícím bohaté zázemí v oblasti vodních sportů, ale například také jezdectví.

Tipy na výlety

Isola Bella – (krásný ostrov)
Naleznete zde botanickou zahradu, která je chloubou celého ostrova. V ní spatříte nejrůznější kombinace růží, azalek, palem, cypřišů a ostatní exotické vegetace. Dále i překrásné terasovité záhony růží s přepychovými vyhlídkami, které jsou vkusně doplněny sochami, vázami, plastikami, balustrádami a schodišti. To vše je zarámováno velehorským panoramatem. Celý komplex je jednou z nejvýznačnějších barokních zahrad 17. století.

Největší město na jezeře je italská Verbania, které je složena ze dvou částí Intra a Pallanza. Jižně od Verbanie se rozšiřuje jezero díky Verbanskému zálivu, kde se do jezera vlévá řeka Toce.

Okolní příroda
Lago Maggiore dosahuje od jižního řetězce Lepontinských Alp až k okraji Pádské nížiny. Stejně jako ostatní severoitalská jezera vzniklo Maggiore roztátím ledovce na konci poslední doby ledové. Jezero Maggiore se nachází v tektonické kotlině a je ohraničené prudkými a vysokými břehy. Severní konec jezera Maggiore je obklopen balvany, které pocházejí z ledovce. Na jihu je Maggiore hrazeno morénou vzniklé ze starého ledovce.

Jezero Maggiore je po Gardském jezeře druhé největší v Itálii. Jeho maximální hloubka dosahuje 372 m. Lovem ryb se na jezeře Maggiore živí mnoho rybářů. Roční výlov činí přibližně 150 tun ryb (pstruzi, okouni).

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA