Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Piacenza

V Piacenze sice příliš turistů nepotkáte, ale město vyniká příjemně neokázalým starým centrem, plným středověkých a renesančních budov. Historie Piacenzy sahá až do doby Římanů. Leží nedaleko řeky Pád a sloužila jako opevněný tábor střežící nížinu před útoky Hannibala a Keltů. Centrum města si uchovalo římskou komunikační síť.

Původní římská osada Piacenza se díky své poloze v Pádské nížině stala důležitým sídlem vojenské posádky. Rozložení ulic starého centra dodnes odpovídá původnímu plánu z dob, kdy město bylo římskou kolonií.

Z památek je nejdůležitější Museo Civico, které sídlí ve velkém paláci Palazzo Farnese, jehož výstavba začala v roce 1558. Museum nabízí návštěvníkům směsici plastik a obrazů. Nejcennějším exponátem je Madona s dítětem a Janem Křtitelem od Botticelliho. Najdete zde také zbrojnici a archeologické oddělení, kde pečují o další skvost tzv. Fegatu di Piacenza – (Játra z Piacenzy) - etruský bronz představující ovčí játra a popsaný jmény božstev. Kdysi jej používali kněží při věštbách.

Významným místem města jsou 2 bronzové jezdecké sochy na ústředním náměstí Piazza Cavalli, práce Francesca Mochiho, sochaře 17. století a žáka Giambologni.  Představují Alexandra Farnese, šlechtice a žoldnéře, a jeho syna Ranuccia. Z náměstí můžete přejít k lombardsko-románské katedrále (1122 – 1233) na konci hlavní ulice Via XX Settembre, k jejíž prohlídce hezkého interiéru není třeba mnoho času. To samé platí o kostelu Sant´Antonino, který je známý díky basreliéfům z 12. století na hlavních dveřích.

Za sochami stojí Palazzo del Comune, zvaný také „Il Gotico“. Stavba tohoto cihlového paláce v lombardském gotickém slohu s cimbuřím byla zahájena na konci 13. století. V interiéru Dómu s kampanilou z 14. století v lombardském románském stylu na konci Via XX Settembre je třeba zmínit Guercinovu malovanou kopuli a středověkou fresku v apsidě a příčné lodi. U hlavního vchodu uvidí návštěvníci také fresku se světci, kteří se vzhledem podobají členům kongregace.

 

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA