Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Camerata Picena

Na severovýchodě Itálie se v regionu Marche nachází malá obec Camerata Picena ležící v nadmořské výšce 120 metrů. Přibližně 20 km odtud je situováno město Ancona. Ve vesničce žije asi 1800 obyvatel, kteří se živí především zemědělstvím, chovem dobytka a prací v cestovním ruchu.

Městečko se pyšní krásným středověkým centrem, kterému dominuje impozantní pevnost. Jestliže zatoužíte po moři, vydejte se do letoviska Falconara Maritima, které je vzdáleno asi jen 10 km od Cameraty a umožňuje koupání v průzračně čistých vodách Jaderského moře.

Camerata Picena je skvělým výchozím místem pro poznávání dalších zajímavých míst této části Itálie. Nedaleko se rozkládá chráněná oblast Parco Naturale del Conero, kde narazíte na nedotčenou přírodu. Pokud budete mít k dispozici auto, zajeďte si třeba k nádherným jeskyním Grotte di Frasassi, do antického opevněného města Offagna či středověkého Polverigi. Za návštěvu stojí také Agugliano s antickým kostelem a opevněním, římské město Osimo, město Sirolo a Ancona. Přitažlivé je rovněž historické renesanční Urbino a Ascoli Piceno, což je překrásné město s mnoha pomníky.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA