Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Camerino

Ve vnitrozemí italského kraje Marche se nachází malebné historické městečko Camerino, situované v nadmořské výšce 657 metrů. Je odtud nádherný panoramatický výhled na údolí řeky Potenza a Chienti. Tato malá obec uchovává četné historické památky, z nichž nejvýznamnější je farní kostel zasvěcený Venantu z Camerina. Šlo o mučedníka, jehož ostatky byly papežem Janem IV. přeneseny do Říma. Tvrdí se, že jeho svatyně zde stála již v 5. století. Dále v okolí několik pevností a historických objektů.

Městečko Camerino okouzlilo i slavného italského malíře Carla Crivelliho, který se zde při zpáteční cestě z Dalmácie usadil, žil a pracoval až do své smrti v roce 1495. Camerino je také významným univerzitním městem v této oblasti, stojí zde Universita degli studi di Camerino. Navštívit zde můžete i dvě muzea vystavující předměty související s historií města a celé této oblasti. Na své si zde přijdou i milovníci pěší turistiky či cyklistiky, pro které je zde připraveno množství značených cest. Stačí se jen vydat do nedalekého pohoří Monti Sibillini, kde se rozkládá také stejnojmenný národní park.

Jestliže budete mít k dispozici auto, vydejte se na průzkum okolí a navštivte například 60 km vzdálené Assisi, Porto Recanati či město Spoleto. Asi 80 km směrem na východ se rozkládá město Perugio. Pokud zatoužíte po koupání v moři, vydejte se k Jaderskému pobřeží, které je od Camerina vzdáleno přibližně 55 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA