Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pesaro

Na severozápadě Itálie se u pobřeží Jaderského moře rozkládá krásné lázeňské městečko Pesaro. Jeho historie sahá až do roku 184 př. n. l. kdy bylo založeno. Pesaro se pyšní krásným historickým centrem, kde se dochovala řada cenných architektonických památek. Jde například o katedrálu Sant´Agostino na ulici Corso XI Settembre, v jejímž interiéru se nachází nádherné vyřezávané chórové lavice zdobené intarziemi. Rovněž nevynechejte návštěvu pevnosti, muzea či vévodského paláce. Město si do dnešních dní uchovalo nezaměnitelný ráz a při procházce jeho uličkami na vás dýchne jedinečná atmosféra. Pesaro je tak ideálním místem pro všechny, kteří rádi kombinují relaxaci na pláži s poznáváním historie.

Pesaro je rodištěm slavného italského skladatele Gioachina Rossiniho, který se narodil roku 1792. Pro turisty zde bylo vystavěno několik hotelů a dalších ubytovacích zařízení, které poskytují dostatečné zázemí a kvalitní služby. Podél pobřeží vede promenáda, která je lemovaná četnými obchody se všelijakým zbožím, obchůdky a krámky se suvenýry a také restauracemi lákajícími ochutnat voňavé místní speciality. Promenádu využívají také milovníci cyklistiky, jízdy na kolečkových bruslích a joggingu, pro které je zde vyhrazena speciální plocha. Za promenádou začíná stará středověká čtvrť s již zmiňovanými památkami.

Pesaro je situováno mezi velkými turistickými letovisky Anconou a Rimini a nabízí široké pláže tvořené jemným pískem okrové barvy. Pláže mají velmi pozvolný vstup do moře, proto se toto letovisko stalo oblíbeným především u rodin s malými dětmi a méně zdatnými plavci. Máte možnost zde vyzkoušet celou řadu nejrůznějších vodních sportů, jako je například jízda na vodních lyžích, paragliding, windsurfing, jízda na skútrech či šlapadlech. Za malý poplatek je možné si zapůjčit slunečníky a lehátka. Pokud máte k dispozici auto a nebaví vás sedět na jednom místě, vydejte se například do historického města Urbino nebo do Ascoli Picena.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA