Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Benedetto del Tronto

Příjemné prázdninové letovisko San Benedetto del Tronto se rozkládá v italském kraji Marche a je omýváno vodami Jaderského moře. Nejstarší dochované zmínky o městě pocházejí z roku 998, kdy byly do místního kostela přeneseny ostatky svatého Benedikta. Nejtěžším obdobím pro město byla 2. světová válka, kdy bylo bombardováno a téměř celé zničeno. Bylo však znovu vystavěno a dnes zde již nespatříte téměř žádné pozůstatky této pohnuté historie. San Benedetto je moderní letovisko nabízející svým návštěvníkům kvalitní zázemí a služby. Můžete zde strávit příjemnou, klidnou a ničím nerušenou dovolenou.

Turismus se v této části Itálie začal rozvíjet na konci 19. století, kdy zde byly vystavěny první ubytovací kapacity. V roce 1931 pak byla vybudována hlavní třída Viale Secondo Moretti, jež je dnes plná obchodů a krámků s nejrůznějším zbožím. Letovisko obklopuje bujná vegetace, která je pro celou oblast Palmové riviéry typická.

Kromě množství palem zde roste také spousta oleandrů. Palmy tvoří 4 km dlouhou promenádu, která se táhne podél celého města a je hojně využívaná cyklisty, vyznavači jízdy na kolečkových bruslích a joggingu. Několik palem najdete i na písečné pláži, kde poskytují příjemný stín a tvoří jakýsi tropický ráj. Navíc zde panují příjemné středomořské klimatické podmínky, proto letní sezóna trvá od května až do října. Vysoké teploty vzduchu i moře vybízí k rekreaci a zábavě.

Hlavní pláž je tvořena jemným bílým pískem a lemuje pobřeží v délce 6 km. Pláž má pozvolné svažování do moře, proto je ideální pro rodiny s malými dětmi a méně zkušené plavce. Břehy jsou omývány průzračně čistým mořem, kde si na své přijdou i milovníci potápění a šnorchlování. Sportovně založení jedinci mohou v letovisku za poplatek využívat tenisové kurty, dráhu pro kolečkové brusle, sportovní halu, atletický stadion, několik dětských hřišť a plavecký areál s krytým i venkovním bazénem. Najdete zde rovněž Yacht Club, kde kotví všelijaká plavidla. Za návštěvu jistě stojí i místní námořní muzeum.

V centru města najdete několik historicky významných památek. Jednou z nich je například dominantní věž Torre dei Gualtieri, neboli Torrione. Tato věž byla původně součástí městského opevnění. Za zmínku stojí katedrála svatého Benedikta. Svatý Benedikt byl patronem města a dnes je mu zasvěcena slavnost Festa di San Benedetto martire.

Milovníci večerní a společenské zábavy si mohou zajít na některou z diskoték nebo na skleničku do baru. Jestliže nechcete strávit dovolenou jen na jednom místě, stačí si pronajmout auto a vyrazit za poznáním dalších zajímavých lokalit této oblasti. Narazíte na spoustu středověkých měst a městeček situovaných vysoko v horách odkud se naskýtají nádherné výhledy na Jaderské moře a pobřeží San Benedetta. Za návštěvu stojí také města jako Ancona, Pescara, Ascoli Piceno či Grottammare.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA