Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Badesi

Na severozápadním pobřeží Sardinie se rozkládá městečko Badesi, které bylo vystavěno na úpatí hory Monte Littighedu. Pro celou oblast je typická mírně zvlněná krajina, která si stále uchovává svůj nedotčený ráz. Badesi leží mezi městy Castelsardo a Isola Rosa asi 50 km od přístavu Porto Tórres. S rozvojem turistického ruchu zde bylo vystavěno několik nových resortů a dalších ubytovacích kapacit, které jsou však umístěny dále od moře, aby nenarušily ráz krajiny. Jakákoliv výstavba je zde pod přísným dohledem a podléhá stavebním pravidlům.

Na této oblasti jsou přitažlivé hlavně kilometry krásných písečných pláží, které nebývají nikdy přeplněné, a vždy si zde najdete místečko pro své soukromí.  Ke koupání láká průzračně čisté a teplé Středozemní moře. Na plážích se můžete věnovat vodním sportům nebo plážovým hrám. Pozvolné svažování do moře je navíc ideální pro rodiny s dětmi. Letovisko Badesi je ideální pro strávení klidné a pohodové dovolené, kde nebudete nikým rušeni.

Přibližně 2 km od Badesi se nachází středisko Badesi Mare pyšnící se 8 km dlouhou a také dosti širokou pláží tvořenou jemným bílým pískem. Míst pro relaxaci na pláži u překrásně modrého moře je zde opravdu dostatek. Oblast okolo Badesi je významná také jako archeologická zóna. Nedaleko byly objeveny kamenné stavby Nuraghi pocházející z období 4000 – 2000 let př. n. l. Jedinečné jsou také pozůstatky románského osídlení. Z této části Sardinie máte možnost podniknout řadu výletů, například do katalánského města Alghero, Neptunových jeskyní, města Castelsardo se starověkou pevností a mnoha dalších. Nudit se zde rozhodně nebudete. Několik kilometrů od Badesi je navíc ještě lázeňské městečko Terme di Castel Doria a známá pláž San Pietro u Valedorie.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA