Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Costa Rei

Na jihovýchodním pobřeží Sardinie se nachází turisty zatím příliš neobjevená oblast Costa Rei. Pobřeží je lemováno mírně zvlněnými kopci, které jsou porostlé bujnou středomořskou vegetací. Pro tuto oblast jsou typické dlouhé písečné pláže, které se střídají s menšími romantickými zálivy. Břehy jsou omývány krásně čistou a azurově modrou vodou teplého Středozemního moře. Jelikož je Costa Rei vzdáleno asi jen 200 km od pobřeží afrického kontinentu, trvá zde hlavní sezóna od května až do konce října.

Jedním z hlavních turistických center této zapomenuté oblasti se stala malá stejnojmenná vesnička Costa Rei. Trvale zde žije jen několik málo obyvatel, kteří zde však stále dodržují místní zvyky, tradice a uchovávají původní charakter obce. Costa Rei leží v zátoce lemované širokou pláží, která je tvořená jemným bílým pískem. Vyzkoušet zde můžete snad všechny vodní sporty, včetně windsurfingu a paraglidingu. Za malý poplatek je možné si zapůjčit lehátka a slunečníky. Pláž se pozvolně svažuje do moře, bez obav si zde tak mohou hrát malé děti a trénovat méně zdatní plavci. Nedaleko pláže se zvedá dominantní pahorek Monte Nai vysoký 140 metrů.

Jednotlivá ubytovací zařízení, která zde byla vystavěna, byla vkusně zasazena do zelené zahrady, aby nenarušila charakter krajiny. Pro rodiny s dětmi je v letovisku připraveno mnoho zábavných animačních programů. Restaurace a bary lákají k ochutnávce tradičních italských specialit nebo k posezení u skleničky vína. Pro milovníky nočního života je zde připravena také diskotéka. Návštěvníkům je v Costa Rei k dispozici půjčovna sportovního vybavení, potápěčské centrum a turistická informační kancelář.

Jestliže raději trávíte dovolenou aktivně, pronajměte si auto a vyrazte na poznávací cestu po této části ostrova. Doporučujeme navštívit hlavní město Cagliari, 18 km vzdálené město Muravera nebo nedaleké krásné pláže v lokalitách Villasimíus a Santa Margherita di Pula.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA