Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Golfo Aranci

Na severovýchodě italského ostrova Sardinie se na mysu Capo Figari rozkládá přístavní městečko Golfo Aranci, které se stalo oblíbeným a vyhledávaným cílem turistů. Mys Capo Figari se tyčí do výšky 340 metrů a stal se malou a jedinečnou přírodní rezervací. Kdysi na místě Golfo Aranci stál jen malý rybářský přístav, který se postupem času s rozvojem cestovního ruchu na ostrově proměnil na příjemné letovisko poskytující svým návštěvníkům kvalitní zázemí a služby.

V okolí se nachází množství krásných pláží s pozvolným svažováním do moře. Vhodné jsou tak nejen pro rodiny s malými dětmi, ale také pro méně zdatné plavce. Jedny z nejnavštěvovanějších pláží jsou Cala Sassari a Cala Sabina. Právě zde začíná jedno z nejkrásnějších pobřeží na ostrově – Costa Smeralda. Oblast Smaragdového pobřeží patří k těm nejexkluzivnějších na ostrově. Pobřeží se zálivem přitahuje návštěvníky nejen nádhernými plážemi s bílým pískem, ale také romantickými zátokami, skalisky vyčnívajícími z moře a jedinečnou okolní přírodou. Záliv je obklopen pahorky, které ho chrání před větrem a nepříznivými klimatickými podmínkami.

V samotném centru městečka na své hosty čeká řada restaurací, kaváren a barů. Městem prochází hlavní ulice Via della Liberta, kde na každém kroku narazíte na nějaký obchůdek či krámek se suvenýry. K dispozici jsou také sportovní centra s možností půjčení vybavení k potápění, windsurfingu i pro vodní sporty. Turistům slouží také četné agentury, které organizují výlety do okolí, například na ostrůvky Figarolo. Z městečka je jedinečný výhled na Tyrhénské moře i nedaleké ostrovy Tavolara a Molara. Jestliže si pronajmete auto, můžete se vydat do nedaleké Olbie, letovisek Porto Rotondo, Porto Cervo či Portisco.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA