Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Maladroxia

Nedaleko jihozápadního pobřeží Sardinie se ve Středozemním moři nachází malý ostrov Sant´Antioco, který je s druhým největším italským ostrovem spojen 3 km dlouhou šíjí vedoucí podél laguny Santa Caterina. Ostrov, který je součástí národního parku, patří mezi nejvyhledávanější turistické lokality v oblasti Sardinie. Díky čisté a azurově modré vodě jsou zde ideální podmínky jak pro rybolov, tak také pro potápění. Pod vodou je bohatý podmořský život s hejny pestrobarevných rybek. Když budete mít štěstí, můžete zahlédnout i delfíny.

Jedním z hlavních turistických center na ostrově se stalo malebné městečko Maladroxia, kde každý najde potřebný klid a pohodu pro strávení příjemné dovolené, daleko od městského hluku. Městečko bylo vystavěno nad zátokou Cala Maladroxia, která je lemována prostornou pláží tvořenou jemným bílým pískem. Právě tato pláž se stala největším lákadlem ostrova a je opovažována také za nejkrásnější. Na pláži máte možnost vyzkoušet celou řadu nejrůznějších vodních sportů, za poplatek využívat tenisové kurty a hřiště na plážový volejbal či nohejbal. Pronajmout si rovněž můžete i lehátka se slunečníky.

Již ve starověku byla Maladroxia známá jako římské lázně. Do dnešních dní se nad městem dochovalo několik nuragů, což jsou stavby kuželovitého tvaru z pravidelně opracovaných obrovských kamenů. Uvnitř se nachází jedna nebo více místností nad sebou s typickou falešnou kopulí. Místní nuragy nesou jména Séga Martedu a Feminedda.

Asi 8 km od Maladroxie se rozkládá další prázdninové středisko Sant´Antioco, se kterým je zajištěno pravidelné autobusové spojení. Zde si na své přijdou hlavně milovníci nočního a společenského života. Je zde mnohem více zábavních zařízení a možností nákupů než v Maladroxii.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA