Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Orosei

Na severovýchodě Sardinie se rozkládá jedna z nejkrásnějších částí ostrova – nádherný záliv Golfo di Orosei. Je omýván průzračně čistým a azurově modrým Tyrhénským mořem. Celá tato oblast náleží do Národního přírodního parku Gennargentu, stejně jako pohoří provincie Nuoro. Nedaleko se tyčí vyhaslá sopka Codula Manna dosahující výšky 415 metrů nad mořem. Jedním z nejoblíbenějších letovisek v zálivu je stejnojmenné přímořské městečko Orosei, které poskytuje turistům kvalitní a dostatečné zázemí.

Pobřeží zálivu je lemováno divokými vápencovými útesy s roklemi a soutěskami, které jsou hojně vyhledávány horolezci a vyznavači boulderingu, jelikož je tady zajištěno mnoho horolezeckých cest. Pod skalami, které odvádí vodu z nedalekého pohoří Supramonte, se táhnou romantické písečné pláže, z nichž některé jsou přístupné pouze z moře. Působením vody a větru vzniklo v této oblasti také mnoho jeskyní, do kterých je však většinou vstup zakázán.

Koupání je umožněno v teplém moři, které vyhledávají také milovníci rekreačního potápění a šnorchlování. Pod vodou je velmi pestrý život a vy si budete mezi množstvím barevných rybek připadat jako v akváriu. Na plážích máte možnost si za poplatek zapůjčit slunečníky, lehátka nebo vyzkoušet některý z nabízených vodních sportů.

Nejoblíbenějšími plážemi jsou Cala Luna, Cala Sisine, Cala Briola, Cala Mariolu a Cala Goloritze. Tyto pláže jsou dostupné buď pěšky po turistických stezkách, nebo loďkami, které každý den pravidelně vyplouvají podél pobřeží. Na některých místech mohou mít pláže poněkud prudší vstup do moře, rodiny s dětmi by si proto měly dávat na tuto skutečnost pozor.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA