Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pittulongu

Na severovýchodě Sardinie se v zálivu Olbia nachází malé rekreační středisko Pittulongu, které je jakousi vstupní branou na proslulé pobřeží Costa Smeralda. Toto pobřeží patří k těm nejexkluzivnějších na ostrově a návštěvníky přitahuje nejen nádhernými plážemi s bílým pískem, ale také romantickými zátokami, skalisky vyčnívajícími z moře a jedinečnou okolní přírodou. Záliv je obklopen pahorky, které ho chrání před větrem a nepříznivými klimatickými podmínkami.

Letovisko se pyšní velmi pěknou a dlouhou pláží tvořenou jemným bílým pískem. Pláž má pozvolný vstup do moře a je tak ideální pro koupání malých dětí i nezkušených plavců. Všude kolem se rozkládá nedotčená příroda s bujnou středomořskou květenou. Pokud se vydáte na sever od tohoto střediska, narazíte na další krásné pláže, jako je Spiaggia Bianca či slavné pláže Smaragdového pobřeží. Na většině pláží máte možnost zkusit některý z široké nabídky vodních sportů.

Ani milovníci historie v Pittulongu nepřímou zkrátka. Stačí se jen vydat do 6 km vzdáleného města Olbia a můžete se kochat jedinečnými historickými a archeologickými skvosty. Celá okolní krajina je poseta množstvím nuragů, což jsou stavby kuželovitého tvaru z pravidelně opracovaných obrovských kamenů, uvnitř kterých se nachází jedna nebo více místností nad sebou s typickou falešnou kopulí (tholos). Na území Arzachena jsou k vidění zase tzv. hroby obrů Coddu Vecchiu. Nejvýznamnější stavbou v Olbii je románský kostel San Simplicio s kamennou klenbovou konstrukcí pocházející z 12. století. Kolem něj se pravděpodobně rozkládalo původní středověké město. Další zajímavou stavbou je kostel San Paolo ze 17. století a zbytky městských hradeb. Archeologicky významný je také přístav v Olbii, kde můžete navštívit muzeum plné exponátů nalezených v jeho okolí a na dně moře.

Oblast Pittulongu prostě nabízí vše potřebné pro strávení příjemné a klidné dovolené. V centru městečka můžete navštívit nejrůznější bary, restaurace, kavárny a pizzerie lákající k ochutnávce místních specialit. Pokud máte rádi rušný noční a společenský život, využijte nabídku místních diskoték a klubů nebo se vydejte do Olbie. V Pittulongu najdete jak klidná romantická zákoutí, tak i rušnější místa, proto je to letovisko vhodné pro všechny generace.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA