Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Porto Istana

Letovisko Porto Istana leží na severovýchodě ostrova Sardinie, ve vyhlášené oblasti Smaragdového pobřeží. Toto pobřeží patří k těm nejexkluzivnějších na ostrově a návštěvníky přitahuje nejen nádhernými plážemi s bílým pískem, ale také romantickými zátokami, skalisky vyčnívajícími z moře a jedinečnou okolní přírodou. Záliv je obklopen pahorky, které ho chrání před větrem a nepříznivými klimatickými podmínkami. Pro tuto oblast jsou také typické načervenalé skalní útesy svažující se k písčitým plážím.

Kdysi malá rybářská vesnička se s rozvojem turismu na ostrově proměnila v moderní prázdninové středisko poskytující návštěvníkům kvalitní a dostačující zázemí a služby. Dnes patří mezi jednu z nejnavštěvovanějších lokalit na ostrově. Zdejší písečné pláže poskytují také dostatečný komfort. Mají pozvolné svažování do moře, což ocení nejen rodiny s dětmi. Máte možnost zde vyzkoušet celou řadu vodních sportů, jako je například windsurfing, paragliding, jízda na vodním skútru, šlapadlech či vodních lyžích. Seženete zde i kompletní vybavení pro potápění a jachting. Zájemci mají možnost se projet po pláži na koni.

Z Porto Istana je nádherný výhled na protější ostrovy Tavolara a Molara, které jsou známy především díky svým jedinečným písečným plážím a romantickým zátokám. Ostrov Tavolara se proslavil tím, že se roku 1836 stal nejmenším evropským královstvím. Stalo se tomu v době, kdy zde savojský vévoda Karel Albrecht potkal jediného místního obyvatele Giuseppe Bertoleoniho jen tak z rozmaru jej jmenoval králem ostrova. Bertoleoni se následně pyšnil titulem „král Tavolary“.

Pokud jste vyznavači aktivnější dovolené, můžete se vypravit za poznáním dalších krásných míst této části ostrova. Nádherné pláže najdete například v okolí nedalekého městečka San Teodoro. Za návštěvu jistě stojí i další známá letoviska Smaragdového pobřeží, jako je Porto Cervo či Porto Rotondo. Několik kilometrů je vzdáleno také historické město Olbia, kde se můžete kochat množstvím významných architektonických památek.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA