Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Porto Pollo

Na severním pobřeží Sardinie se mezi přístavními městy Santa Teresa di Gallura a Porto Torres rozkládá známé letovisko a vyhledávané rekreační středisko Porto Pollo. Je situováno v malém zálivu, kde z vod Středozemního moře vynořuje ostrůvek Isolotto. Pobřeží s názvem Costa Paradiso je značně členité a je obklopeno rozmanitou přírodou.

Porto Pollo leží v moderní rekreační oblasti, která svou krásou okouzluje návštěvníky z nejrůznějších koutů světa. Samotné letovisko se snaží turistům nabídnout dostatek sportovního a kulturního vyžití, skvělé možnosti rekreace i dokonalé služby. Pro tuto oblast jsou typické krásné písečné pláže a průzračná tyrkysová voda. Pobřeží u Porto Pollo vyhledávají především surfaři a kiteři, kteří zde najdou ty nejlepší podmínky pro tyto vodní sporty. Mohou si vybrat ze dvou odlišných míst na surfování – jedno s vlnami a druhé s klidnou vodou. Díky moři, větru a přírodě se Porto Pollo stalo také rájem pro milovníky plachtění a jachtingu. Na své si zde ovšem přijdou i potápěči.

Pláže se pozvolně svažují do moře, proto si na nich mohou bezstarostně užívat vodních radovánek i malé děti a neplavci. Pláže jsou lemovány restauracemi a bary, které lákají k ochutnávce typických sardinských jídel. Porto Pollo je ideální pro dovolenou všech věkových kategorií. Na své si zde přijdou jak mladí, tak rodiny s dětmi nebo senioři. Asi 5 kilometrů od Porto Pollo se nachází vesnička Palau, která je plná obchodů, restaurací, barů a najdete v ní i supermarket.

Porto Pollo je dobře dostupné trajektem z Janova, Civitavecchia, Neapole a Livorna. Vynechat byste určitě neměli výlet na nedaleké souostroví La Maddalena, které tvoří více než 40 ostrůvků a 7 hlavních ostrovů. Ve skutečnosti jde o vrcholky údolí, které v minulosti spojovalo Sardinii s Korsikou. V 10. století se na ostrovech usadili benediktinští mniši, jakmile však o několik století později odešli, zůstaly ostrovy až do 18. století téměř neobydlené.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA