Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Porto Pollo

Na severním pobřeží Sardinie se mezi přístavními městy Santa Teresa di Gallura a Porto Torres rozkládá známé letovisko a vyhledávané rekreační středisko Porto Pollo. Je situováno v malém zálivu, kde z vod Středozemního moře vynořuje ostrůvek Isolotto. Pobřeží s názvem Costa Paradiso je značně členité a je obklopeno rozmanitou přírodou.

Porto Pollo leží v moderní rekreační oblasti, která svou krásou okouzluje návštěvníky z nejrůznějších koutů světa. Samotné letovisko se snaží turistům nabídnout dostatek sportovního a kulturního vyžití, skvělé možnosti rekreace i dokonalé služby. Pro tuto oblast jsou typické krásné písečné pláže a průzračná tyrkysová voda. Pobřeží u Porto Pollo vyhledávají především surfaři a kiteři, kteří zde najdou ty nejlepší podmínky pro tyto vodní sporty. Mohou si vybrat ze dvou odlišných míst na surfování – jedno s vlnami a druhé s klidnou vodou. Díky moři, větru a přírodě se Porto Pollo stalo také rájem pro milovníky plachtění a jachtingu. Na své si zde ovšem přijdou i potápěči.

Pláže se pozvolně svažují do moře, proto si na nich mohou bezstarostně užívat vodních radovánek i malé děti a neplavci. Pláže jsou lemovány restauracemi a bary, které lákají k ochutnávce typických sardinských jídel. Porto Pollo je ideální pro dovolenou všech věkových kategorií. Na své si zde přijdou jak mladí, tak rodiny s dětmi nebo senioři. Asi 5 kilometrů od Porto Pollo se nachází vesnička Palau, která je plná obchodů, restaurací, barů a najdete v ní i supermarket.

Porto Pollo je dobře dostupné trajektem z Janova, Civitavecchia, Neapole a Livorna. Vynechat byste určitě neměli výlet na nedaleké souostroví La Maddalena, které tvoří více než 40 ostrůvků a 7 hlavních ostrovů. Ve skutečnosti jde o vrcholky údolí, které v minulosti spojovalo Sardinii s Korsikou. V 10. století se na ostrovech usadili benediktinští mniši, jakmile však o několik století později odešli, zůstaly ostrovy až do 18. století téměř neobydlené.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA