Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Villasimius

Na jižním pobřeží Sardinie se asi 60 km od hlavního města Cagliari rozkládá turisticky vyhledávané letovisko Villasimius. V letovisku je vám k dispozici vše potřebné pro strávení pohodové a ničím nerušené dovolené u moře. Najdete zde jedny z nejkrásnějších pláží ostrova - pláže Riso, Cala Caterina a Cala Pira, které jsou omývány azurově modrými vodami Středozemního moře.  Pláže mají pozvolný vstup do moře, proto jsou vhodné pro rodiny s dětmi a míně zdatné plavce. Vyzkoušet zde můžete celou řadu vodních sportů.

Pokud se vydáte mimo hlavní pláž, narazíte na další malé a romantické skalnaté pláže, kde budete mít dostatek soukromí. Villasimius leží v zálivu Campus a celá oblast spadá do chráněné mořské oblasti s mysem Capo Carbonara a lagunou Notteri. Místo se tak stalo útočištěm mnoha druhů vodních ptáků a pravidelně zde můžete pozorovat kolonie plameňáků. Toto strategické místo bylo osídleno Římany již ve 2. století před Kristem.

V centru letoviska na své hosty čeká několik restaurací a pizzerií lákajících k ochutnávce italských specialit. Za poplatek máte možnost využívat zdejší sportovní centrum s krytým bazénem, tenisovými kurty a fotbalovým hřištěm. Tato část Sardinie je typická svým klidem a pohodovou atmosférou. Zatím zde totiž neprorazil masový cestovní ruch a turisté sem pronikají pozvolně. Velkou výhodou polohy tohoto letoviska je také to, že se nachází asi jen 200 km od břehů Afriky a proto zde hlavní sezóna trvá od května až do října, což je o něco déle než na severu ostrova.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ VE FRANCII

Pojeďte si užít lyžování a klid v Savojských Alpách! 8 dní skipas, 7 nocí v rezidenci přímo u sjezdovky, doprava komfort. busem. To vše nyní od 6 770 Kč/os

 

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA