Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Acireale

Na východním pobřeží Sicílie se v provincii Katánie nachází nádherné historické město Acireale. Leží v oblasti lávových útvarů, asi 30 km od turisticky známého města Taormina a 24 km od Catanie. Ve městě dnes žije asi 51 tisíc obyvatel, kteří se živí převážně turistickým ruchem, rybolovem nebo zemědělstvím. Město bylo zasvěceno sv. Sebastianovi a v dnešní době vyniká mnoha starobylými stavbami a monumenty.

V centru Acireale se tyčí bazilika sv. Sebastiana, v jejímž interiéru je k vidění cenná fresková výzdoba od Vasta. Na freskách je popsán život patrona města sv. Sebastiana. Zajímavostí centra města jsou také neoklasicistní termální lázně sv. Venera. Voda zde obsahuje sirnaté soli a má teplotu 19 stupňů Celsia. Pokud trpíte nejrůznějšími chronickými nemocemi, měli byste se pít zdejší minerální vody. Historie lázní se datuje do roku 1873 a vy si zde dnes můžete vychutnávat báječnou relaxaci, odpočinek i nezapomenutelnou atmosféru.

V minulosti bylo Acireale několikrát zničeno výbuchem nedaleké sopky Etny, nejvíce však bylo poškozeno zemětřesením v roce 1669. Následně bylo znovu vystavěno a získalo dnešní barokní podobu. Na náměstí nazývaném „Zlatá pětka“ se nachází několik krásných barokních budov působících dosti elegantně. Ve městě stojí zde také krásný románský kostel a divadlo, shlédnout můžete velmi vzácnou sbírku starosicilských mincí, navštívit výrobnu hudebních nástrojů nebo filigránských prací. Městečko je plné restaurací, barů, kaváren a cukráren lákajících k ochutnávce místních specialit. Na každém kroku jsou rozesety nejrůznější obchody a obchůdky se suvenýry. Turistům je zde k dispozici informační kancelář.

Acireale leží těsně vedle riviéry Riviera dei Ciclopi. Pro pláže jsou charakteristické lávové útesy, které jsou pozůstatkem dávné sopečné činnosti sopky Etny. V místech, kde není písčitá pláž a je složitější přístup do moře, byla vybudována dřevěná mola na vysokých kůlech. Do vody se tak dá sestoupit po žebřících. Acireale je rovněž ideálním výchozím místem pro pěší výlety na Etnu, nachází se zde totiž nejbližší železniční stanice. Návštěvníkům se odtud nabízí nádherný výhled na tuto nejvyšší činnou sopku dosahující výšky 3350 metrů nad mořem. Pokud půjčíte auto nebo motorku můžete se vydat na průzkum ostrova a navštívit například Palermo, Syrakusy, Agrigentu, Taorminu nebo město Catanie.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA