Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Acireale

Na východním pobřeží Sicílie se v provincii Katánie nachází nádherné historické město Acireale. Leží v oblasti lávových útvarů, asi 30 km od turisticky známého města Taormina a 24 km od Catanie. Ve městě dnes žije asi 51 tisíc obyvatel, kteří se živí převážně turistickým ruchem, rybolovem nebo zemědělstvím. Město bylo zasvěceno sv. Sebastianovi a v dnešní době vyniká mnoha starobylými stavbami a monumenty.

V centru Acireale se tyčí bazilika sv. Sebastiana, v jejímž interiéru je k vidění cenná fresková výzdoba od Vasta. Na freskách je popsán život patrona města sv. Sebastiana. Zajímavostí centra města jsou také neoklasicistní termální lázně sv. Venera. Voda zde obsahuje sirnaté soli a má teplotu 19 stupňů Celsia. Pokud trpíte nejrůznějšími chronickými nemocemi, měli byste se pít zdejší minerální vody. Historie lázní se datuje do roku 1873 a vy si zde dnes můžete vychutnávat báječnou relaxaci, odpočinek i nezapomenutelnou atmosféru.

V minulosti bylo Acireale několikrát zničeno výbuchem nedaleké sopky Etny, nejvíce však bylo poškozeno zemětřesením v roce 1669. Následně bylo znovu vystavěno a získalo dnešní barokní podobu. Na náměstí nazývaném „Zlatá pětka“ se nachází několik krásných barokních budov působících dosti elegantně. Ve městě stojí zde také krásný románský kostel a divadlo, shlédnout můžete velmi vzácnou sbírku starosicilských mincí, navštívit výrobnu hudebních nástrojů nebo filigránských prací. Městečko je plné restaurací, barů, kaváren a cukráren lákajících k ochutnávce místních specialit. Na každém kroku jsou rozesety nejrůznější obchody a obchůdky se suvenýry. Turistům je zde k dispozici informační kancelář.

Acireale leží těsně vedle riviéry Riviera dei Ciclopi. Pro pláže jsou charakteristické lávové útesy, které jsou pozůstatkem dávné sopečné činnosti sopky Etny. V místech, kde není písčitá pláž a je složitější přístup do moře, byla vybudována dřevěná mola na vysokých kůlech. Do vody se tak dá sestoupit po žebřících. Acireale je rovněž ideálním výchozím místem pro pěší výlety na Etnu, nachází se zde totiž nejbližší železniční stanice. Návštěvníkům se odtud nabízí nádherný výhled na tuto nejvyšší činnou sopku dosahující výšky 3350 metrů nad mořem. Pokud půjčíte auto nebo motorku můžete se vydat na průzkum ostrova a navštívit například Palermo, Syrakusy, Agrigentu, Taorminu nebo město Catanie.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA