Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Avola

Na jihovýchodním pobřeží Sicílie se rozkládá klasické turistické letovisko Avola. Město Avola leží společně s dalšími městečky jako je Noto, Caltagirone, Militello Val di Catania, Catania, Modica, Palazzolo, Ragusa a Scicli v údolí Val di Noto. Všechna tato města byla znovu vystavěna po mohutném zemětřesení, které zasáhlo Sicílii v roce 1693. Proto je pro ně charakteristický pozdně barokní styl na vysoké architektonické a umělecké úrovni. Města byla v roce 2002 zapsána na seznam světového a kulturního dědictví UNESCO.

Samotná Avola byla podle návrhu vystavěna do tvaru kříže v šestiúhelníku a v jejím centru najdeme 5 náměstí. Dnes je již značně rozvinutým zemědělským střediskem a vína, která se zde vyrábí, jsou považována za jedny z nejlepších v celé Itálii. K rekreaci lákají především písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Pro návštěvníky, kteří mají rádi noční život a společenskou zábavu, je zde připraveno několik klubů, barů a restaurací.

Jestliže vyznáváte aktivnější formu trávení dovolené, stačí si jen zapůjčit auto a vydat se třeba do 7 km vzdáleného krásného města Noto, historického města Syrakusy či do trošku vzdálenější Catanie.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA