Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Balestrate

Na severním pobřeží ostrova Sicílie se rozkládá malá původně rybářská vesnička Balestrale. Najdeme ji asi 40 km na západ od hlavního města Palerma a je omývána vodou zálivu Castellammare. Toto pobřeží je obklopeno krásnými horami a přírodou lákající k pěším vycházkám a výletům. V okolí se nachází množství významných a krásných sicilských měst, které stojí za návštěvu.

Pláž je tady písečná s pozvolným vstupem do moře, proto přitahuje hlavně rodiny s malými dětmi a nezkušené plavce. Vyzkoušet zde můžete některý z široké nabídky vodních sportů, jako je například jízda na vodních lyžích, skútrech či šlapadlech. Kdysi zde stávala jen vesnička, jejíž obyvatelé se věnovali především lovem tuňáků. Dnes je zde k vidění mnoho historických i kulturních památek. K vidění jsou například pozůstatky řeckého pohřebiště z 6. – 5. století před Kristem. Ukryty jsou zde hrobky původních arabských obyvatel a navštívit můžete u hrad Catalumbo s obrannými zdmi a čtyřmi věžemi. Hrad se tyčí na vrcholu útesu, který jej po staletí chránil před četnými útoky nepřátel.

Pokud si vypůjčíte auto nebo motorku, můžete se vydat za poznáním dalších zajímavých míst na západě ostrova, jako je například hlavní město Palermo, lokality Trapani, Monte Erice, Isole Egadi, Sciacca nebo Mazzara del Vallo. Nenechejte si ujít ani exkurzi do chrámu v Segesta a Selinute.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA