Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Balestrate

Na severním pobřeží ostrova Sicílie se rozkládá malá původně rybářská vesnička Balestrale. Najdeme ji asi 40 km na západ od hlavního města Palerma a je omývána vodou zálivu Castellammare. Toto pobřeží je obklopeno krásnými horami a přírodou lákající k pěším vycházkám a výletům. V okolí se nachází množství významných a krásných sicilských měst, které stojí za návštěvu.

Pláž je tady písečná s pozvolným vstupem do moře, proto přitahuje hlavně rodiny s malými dětmi a nezkušené plavce. Vyzkoušet zde můžete některý z široké nabídky vodních sportů, jako je například jízda na vodních lyžích, skútrech či šlapadlech. Kdysi zde stávala jen vesnička, jejíž obyvatelé se věnovali především lovem tuňáků. Dnes je zde k vidění mnoho historických i kulturních památek. K vidění jsou například pozůstatky řeckého pohřebiště z 6. – 5. století před Kristem. Ukryty jsou zde hrobky původních arabských obyvatel a navštívit můžete u hrad Catalumbo s obrannými zdmi a čtyřmi věžemi. Hrad se tyčí na vrcholu útesu, který jej po staletí chránil před četnými útoky nepřátel.

Pokud si vypůjčíte auto nebo motorku, můžete se vydat za poznáním dalších zajímavých míst na západě ostrova, jako je například hlavní město Palermo, lokality Trapani, Monte Erice, Isole Egadi, Sciacca nebo Mazzara del Vallo. Nenechejte si ujít ani exkurzi do chrámu v Segesta a Selinute.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA