Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Castellammare del Golfo

Na severu největšího italského ostrova Sicílie se v zálivu Castellammare rozkládá starobylé městečko Castellammare del Golfo. Je situováno na skalnatém a rozeklaném pobřeží, které je lemováno množstvím pláží a zátok. Ve městě dnes žije kolem 14 tisíc obyvatel, kteří se živí převážně zemědělstvím, chovem dobytka nebo prací v cestovním ruchu. Lokalita je vyhlášená svými minerálními sirnatými a sulfatickými léčebnými prameny.

Jedním z hlavních lákadel tohoto letoviska je velká písečná pláž Guidaloca, která má pozvolný vstup do moře. Vyzkoušet zde můžete celou řadu vodních sportů, za poplatek máte možnost si vypůjčit lehátka nebo slunečníky. Pokud se vydáte pěšky dále podél pobřeží, narazíte na útesy Scopello a dále na přírodní park Zingaro s množstvím chráněných rostlin. Časem dojdete až k pláži v San Vito lo Capo, která je tvořena jemným bílým pískem.

Castellammare del Golfo je ideálním výchozím místem pro poznávání zajímavých míst této části ostrova. Na své si zde přijdou milovníci historie, kultury i přírodních atraktivit. Za návštěvu stojí například město Segesta s řeckým divadlem, Trapani nebo Erice. Přibližně 65 km odtud se nachází hlavní město Palermo.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA