Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Collesano

Na severním pobřeží největšího italského ostrova Sicílie se nachází starobylé městečko Collesano, které je plné významných památek. V okolí se rozkládá krásná hornatá krajina, samotné městečko je situováno na svazích pohoří Mount Grotta del Signore. Jsou zde tak ideální podmínky pro provozování horské a pěší turistiky, což ocení zejména sportovněji založení turisté. Při výletech po turisticky značených cestách narazíte na mnoho přírodních zajímavostí. V oblasti se navíc rozprostírá přírodní rezervace Parco delle Madonie.

Tento park byl založen v roce 1989 a rozkládá se na ploše 40 tisíc hektarů. V parku jsou situovány nejvyšší vrcholy Sicílie, kromě Etny se zde nachází také nejvyšší hora pohoří Madonie Pizzo Carbonara dosahující výšky 1979 metrů nad mořem. Národní park zahrnuje také několik měst, vesnic, farem i vinic. Mezi zajímavá města, která stojí za návštěvu, patří například Geraci Siculo, Petralia Soprana a Petralia Sottana. V zimním období je národní park také skvělým místem pro provozování zimních sportů a můžete si zde báječně zalyžovat.

Pokud půjčíte auto nebo motorku, můžete se vydat na prohlídku dalších zajímavých míst v této části ostrova. Asi 23 km od Collesana se nachází město Cefalú a přibližně 70 km pak hlavní město Palermo.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA