Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Erice

Na samotném západě Sicílie se nachází malé městečko Erice, které bylo na bájné hoře Eryx založeno již v dobách řecké kolonizace ostrova. Bylo centrem kultu bohyně plodnosti – Venuše, jejíž chrám stával na místě dnešního normanského hradu, za veřejnými zahradami vily Ballo. Město nabízí nádherný výhled na nedaleké moře a okolí.

Historické město Erice leží v horách, v nadmořské výšce 751 metrů, v blízkosti městečka Trapani. Neleží přímo u moře, ale je od něj vzdáleno asi 3 km vzdušnou čarou. Do města je možné se dostat po příkrých serpentinách, jejichž zdolávání je opravdovým zážitkem. Erice je obehnáno zdí s baštami a protkáno spletí úzkých dlážděných uliček. Ty jsou lemovány kamennými domky, které jsou nalepeny jeden na druhém. Každý z domků má malý dvůr. V Erice, které působí velmi zvláštním a svérázným dojmem, panuje jedinečná atmosféra. V současnosti zde žije okolo 30 tisíc obyvatel.

Město i hora, na níž se rozkládá, své jméno získalo údajně po elymském králi Eryxovi. Do dnešních dní se zde podařilo dochovat řadu zajímavých památek, jako je například středověký kostel San Giovanni Battista z 13. století a katedrála ze 14. století zdobená krásným portálem, cimbuřím a zvonicí. Za hlavní svatostánek je však považován kostel Chiesa Matrice stojící blízko brány Porta di Trapani, která je jedním ze vstupů do města. Kostel byl ve 14. století vybudován částečně z kamenů pocházejících z Venušina chrámu. Nedaleko kostela se tyčí ještě osamělá zvonice.

Místní radnice ukrývá Museo Cordici, v němž jsou k vidění sbírky různých archeologických nálezů, soch a obrazů. Krásné veřejné zahrady Giardino di Ballo se rozkládají okolo zámku Castello di Venere, který je obklopen věžemi Torri del Ballo. Věže byly vybudovány během nadvlády Normanů, jako ochrana zámku. Zámek i věže jsou pojmenovány po normanském vládci, který ve městě dlouhou dobu žil. Z věží se naskýtá úžasný výhled na Monte Cofano, město Trapani i nedaleké Egadské ostrovy.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA