Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Fontane Bianche

Na východním pobřeží ostrova Sicílie se rozkládá malá rekreační oblast Fontane Bianche, která je vyhlášená zejména svými bělostnými písčitými plážemi lemovanými skalnatými útesy. Pobřeží je omýváno průzračně čistými vodami teplého Jónského moře. Tato lokalita je proto vyhledávaná milovníky rybaření, potápění či podvodního fotografování. Letovisko sousedí ještě s dalšími letními turistickými středisky, jako jsou Ognina a Arennela.

V městečku se nachází supermarkety i obchůdky lákající k nákupům nejrůznějších suvenýrů. Na dobré jídlo si zajděte do některé z místních restaurací či pizzerií. Turistům je zde k dispozici také lékárna, bankomat, půjčovna sportovního vybavení a půjčovna potápěčské výstroje. Na plážích máte možnost provozovat celou řadu vodních sportů, jako je například jízda na vodních skútrech, vodních lyžích nebo šlapadlech. Za poplatek můžete využívat také místní tenisová a fotbalová hřiště.

Asi 15 km severně od Fontane Bianche se nachází historicky cenné město Syrakusy, které jistě stojí za návštěvu. Pokud si pronajmete auto nebo motorku, můžete se vydat za poznáním jeho památek. Nejvýznamnějšími památkami jsou muzeum Museo Archeologico Regionale Paolo Orsi, barokní kostel Santa Lucia alla Badia, chrám Athény, ruiny Apolónova chrámu či archeologický park.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA