Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Letojanni

Nedaleko města Taormina se na východním pobřeží největšího italského ostrova Sicílie nachází oblíbené prázdninové středisko Letojanni. Je situováno na vyvýšenině, odkud se naskýtá panoramatický výhled na okolní krajinu.  Původně zde stávala jen malá rybářská vesnička, která se postupem času proměnila na vyhledávané místo pro letní rekreace. Ještě stále je však pobřeží poseto spoustou barevných rybářských loďek. Jsou zde ideální podmínky pro relaxaci u moře, ale také pro poznávání kultury a památek Sicílie.

Zdejší pláže jsou tvořeny pískem i oblázky a mají postupné svažování do moře, což oceňují hlavně rodiny s dětmi a nezkušení plavci. Na skále Capo Sant Alessio se tyčí hrad s opevněním.

Přibližně 5 km vzdálená Taormina je díky své atmosféře, četným památkám i výhodné poloze považována za nejkouzelnější a nejromantičtější místo na ostrově. Z letoviska Letojanni je do Taorminy zajištěno pravidelné autobusové spojení. Nejvýznamnější památkou je Taorminské divadlo Teatro Greco, které je po tom Syrakuském druhým největším a zároveň jediným divadlem, které si zachovalo svou jevištní budovu. Kromě množství památek najdeme v Taormině také nádherné pláže Isola Bella a Mazzaró, jenž poskytují skvělé možnosti relaxace, vodních sportů a koupání v křišťálově čistém moři.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA