Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Licata

Na jižním pobřeží Sicílie u ústí řeky Salso se nachází historické městečko Licata, kterému dominuje velký přístav založený již někdy ve 12. století. Ve starověku bylo město nazýváno Phintias. Leží asi 45 km od Agrigenta, které je proslulé svým údolím chrámů a je vyhledávaným turistickým střediskem. Licata je ideálním výchozím místem pro poznávání zajímavých lokalit v této části ostrova. Pokud si půjčíte auto nebo motorku, můžete se vydat na výlet například do Taorminy, Katanie, Syrakus nebo hlavního města Palerma. Naproti Licatě je v moři vidět ostrov Malta, který jistě také stojí za návštěvu.

Samotná Licata má i v zimě velmi příjemné klima. Zajděte si posedět do některé z místních restaurací, kde můžete ochutnat místní speciality a večer se oddávat místní zábavě a tanci. Milovníci nakupování jistě ocení množství obchůdků a krámků s nejrůznějším zbožím a suvenýry. Na písečné pláži, která má pozvolný vstup do moře, se můžete věnovat několika vodním sportům, jako je například vodní lyžování, jízda na skútru, šlapadlech nebo gumovém banánu. Za poplatek můžete využívat také tenisové kurty či fotbalové hřiště. Veškeré sportovní vybavení si můžete zajistit ve zdejší půjčovně.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA