Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Licata

Na jižním pobřeží Sicílie u ústí řeky Salso se nachází historické městečko Licata, kterému dominuje velký přístav založený již někdy ve 12. století. Ve starověku bylo město nazýváno Phintias. Leží asi 45 km od Agrigenta, které je proslulé svým údolím chrámů a je vyhledávaným turistickým střediskem. Licata je ideálním výchozím místem pro poznávání zajímavých lokalit v této části ostrova. Pokud si půjčíte auto nebo motorku, můžete se vydat na výlet například do Taorminy, Katanie, Syrakus nebo hlavního města Palerma. Naproti Licatě je v moři vidět ostrov Malta, který jistě také stojí za návštěvu.

Samotná Licata má i v zimě velmi příjemné klima. Zajděte si posedět do některé z místních restaurací, kde můžete ochutnat místní speciality a večer se oddávat místní zábavě a tanci. Milovníci nakupování jistě ocení množství obchůdků a krámků s nejrůznějším zbožím a suvenýry. Na písečné pláži, která má pozvolný vstup do moře, se můžete věnovat několika vodním sportům, jako je například vodní lyžování, jízda na skútru, šlapadlech nebo gumovém banánu. Za poplatek můžete využívat také tenisové kurty či fotbalové hřiště. Veškeré sportovní vybavení si můžete zajistit ve zdejší půjčovně.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA