Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Menfi

Menfi je malé městečko nacházející se asi 3 km od jihozápadního pobřeží Sicílie v provincii Agrigento. Je situováno mezi řekami Belice a Carboj, asi 80 km od turisticky přitažlivého údolí chrámů Templi di Agrigento. V tomto zemědělském středisku dnes žije asi 13 tisíc obyvatel, kteří se živí převážně pěstováním ovoce, zeleniny, pasením dobytka a vinařstvím. Právě v Menfi se nacházejí jedny z nejvyhlášenějších vinařských sklepů na celé Sicílii, jedním z nich je například sklep Dispenza.

Městečko ležící v nadmořské výšce 119 metrů bylo objeveno v roce 1638 Diegem T. Aragonou. Mezi jeho nejdůležitější památky patří pozůstatky hradu s mnohoúhelníkovou věží. Pláže v Manfi jsou tvořeny jemným bílým pískem a pro svou kvalitu a čistotu byly oceněny Modrou vlajkou EU. Koupání je umožněno v průzračně čisté vodě Středozemního moře. Ideální podmínky zde najdou milovníci rekreačního potápění a šnorchlování. Vyzkoušet zde můžete rovněž celou řadu vodních sportů.

Nedaleko městečka můžete navštívit rybářskou vesničku a příjemné prázdninové letovisko Porto Palo. Menfi je ideálním výchozím místem pro poznávání dalších zajímavých míst v této části ostrova. Jen několik kilometrů odtud se totiž nachází také známé vykopávky u Selinunte.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA