Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Menfi

Menfi je malé městečko nacházející se asi 3 km od jihozápadního pobřeží Sicílie v provincii Agrigento. Je situováno mezi řekami Belice a Carboj, asi 80 km od turisticky přitažlivého údolí chrámů Templi di Agrigento. V tomto zemědělském středisku dnes žije asi 13 tisíc obyvatel, kteří se živí převážně pěstováním ovoce, zeleniny, pasením dobytka a vinařstvím. Právě v Menfi se nacházejí jedny z nejvyhlášenějších vinařských sklepů na celé Sicílii, jedním z nich je například sklep Dispenza.

Městečko ležící v nadmořské výšce 119 metrů bylo objeveno v roce 1638 Diegem T. Aragonou. Mezi jeho nejdůležitější památky patří pozůstatky hradu s mnohoúhelníkovou věží. Pláže v Manfi jsou tvořeny jemným bílým pískem a pro svou kvalitu a čistotu byly oceněny Modrou vlajkou EU. Koupání je umožněno v průzračně čisté vodě Středozemního moře. Ideální podmínky zde najdou milovníci rekreačního potápění a šnorchlování. Vyzkoušet zde můžete rovněž celou řadu vodních sportů.

Nedaleko městečka můžete navštívit rybářskou vesničku a příjemné prázdninové letovisko Porto Palo. Menfi je ideálním výchozím místem pro poznávání dalších zajímavých míst v této části ostrova. Jen několik kilometrů odtud se totiž nachází také známé vykopávky u Selinunte.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA