Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Messina

Známější než sicilské město Messina je bezesporu stejnojmenný průliv, který představuje jakousi vstupní bránu na Sicílii pro všechny, kdo sem přijeli po italské pevnině. Samotné město Messina s  důležitým přístavem najdeme na východě Sicílie. Díky výhodné strategické poloze byla Messina vždy významným dopravním uzlem a je tomu tak dodnes. Messina se svými 260 tisíci obyvatel patří k největším městům Sicílie.

Historie města sahá až do období normanské nadvlády. V roce 1160 zde Normané v čele s králem Rogerem II. nechali postavit katedrálu a mnoho dalších historických památek. Na začátku 20. století postihlo Messinu velmi silné zemětřesení, které město téměř srovnalo se zemí. Dílo zkázy poté dokončila 2. světová válka a četná bombardování. Dnešní Messina tedy představuje jen zlomek toho, jak vypadala v minulosti. Některé dochované pozůstatky historických budov můžete vidět v muzeu Museo Regionale.

Jedinou dochovanou památkou a jakýmsi symbolem města se stala právě normanská katedrála Rogera II., která byla sice také zničena zemětřesením i bombardováním, ale následně prošla rozsáhlou rekonstrukcí a po válce dostala téměř svou původní podobu. Nyní tvoří dominantu města a v jejím interiéru najdeme cenné varhany, které jsou největší v celé Itálii a mnoho dalších uměleckých děl. Zvonice zase ukrývá největší astronomické hodiny na světě.

Messina v dnešní době sice není největším turistickým lákadlem Sicílie, ale určitě se vyplatí ji navštívit. Na náměstí Piazza del Duomo se můžete kochat pohledem na fontánu Orion z 16. století. Dalšími památkami jsou zrestaurovaný normanský kostelík Santissima Annunziata del Catalani z 12. století a také národní muzeum s několika vzácnými obrazy od Antonela da Messiny. Messina je rovněž skvělým výchozím bodem pro poznávání této části Sicílie. Z města Milazzo máte možnost se vydat k Liparským ostrovům, kam lodě vyplouvají několikrát denně.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA