Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Oliveri

Malebná vesnička Oliveri se rozkládá na severním pobřeží ostrova Sicílie, mezi velkými městy Palermem a Messinou. Tato poklidná lokalita ožívá především v letních měsících, kdy je zde největší koncentrace turistů. Městečko si uchovává starověkou atmosféru a je obklopeno svěží exotickou vegetací.

Pobřeží s překrásnými zátokami je lemováno průzračně čistou vodou Tyrhénského moře. Pláže mají pozvolný vstup do moře, jsou tvořeny jemným pískem i malými oblázky. Vyhledávají je jak rodiny s malými dětmi, tak i méně zkušení plavci. Kromě hlavních pláží se zde nachází i řada menších písčitých lagun. Z pobřeží je dobrý výhled na nedaleké Liparské ostrovy.

Oliveri je ideálním místem odkud se dají pořádat výlety do této části ostrova. Nedaleko Oliveri se nachází městečko Tindari, které je významné svým poutním kostelem Černé Madony. Jde o nejmladší řeckou kolonii Tyndaris na ostrově Sicílie, která byla založena v roce 396 př. n. l. V Tindari tak můžete navštívit archeologický park s vykopávkami této bývalé kolonie ležící na skalnatém masivu vysoko nad mořem. Určitě nevynechejte návštěvu blízkých vulkanických Liparských ostrovů a městečka Nebrodi a Falcone, kde se pravidelně konají trhy. 

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA