Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Oliveri

Malebná vesnička Oliveri se rozkládá na severním pobřeží ostrova Sicílie, mezi velkými městy Palermem a Messinou. Tato poklidná lokalita ožívá především v letních měsících, kdy je zde největší koncentrace turistů. Městečko si uchovává starověkou atmosféru a je obklopeno svěží exotickou vegetací.

Pobřeží s překrásnými zátokami je lemováno průzračně čistou vodou Tyrhénského moře. Pláže mají pozvolný vstup do moře, jsou tvořeny jemným pískem i malými oblázky. Vyhledávají je jak rodiny s malými dětmi, tak i méně zkušení plavci. Kromě hlavních pláží se zde nachází i řada menších písčitých lagun. Z pobřeží je dobrý výhled na nedaleké Liparské ostrovy.

Oliveri je ideálním místem odkud se dají pořádat výlety do této části ostrova. Nedaleko Oliveri se nachází městečko Tindari, které je významné svým poutním kostelem Černé Madony. Jde o nejmladší řeckou kolonii Tyndaris na ostrově Sicílie, která byla založena v roce 396 př. n. l. V Tindari tak můžete navštívit archeologický park s vykopávkami této bývalé kolonie ležící na skalnatém masivu vysoko nad mořem. Určitě nevynechejte návštěvu blízkých vulkanických Liparských ostrovů a městečka Nebrodi a Falcone, kde se pravidelně konají trhy. 

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA