Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Portorosa

Na severu ostrova Sicílie se v provincii Messina rozkládá vyhledávané moderní prázdninové středisko Portorosa, což v překladu znamená „Růžový přístav“. Město situované mezi Tindari a Capo Milazzo není z historického hlediska nijak zajímavé, bylo vybudováno podle plánu jako turistické letovisko. Je zde uměle vyhloubený přístav pro jachty a turistické lodě, představuje tak jeden z největších turistických přístavů na Sicílii.  Založen zde byl dokonce jachtařský klub.

Turisty sem přitahuje krásná pláž tvořená jemným pískem, která láká k relaxaci, odpočinku i vodním radovánkám. Na pláži si můžete za malý poplatek pronajmout lehátka nebo slunečníky. Od pobřeží je nádherný výhled na nedaleké vulkanické Liparské ostrovy, kam z nedalekého přístavu Milazzo pravidelně odplouvají lodě. Celé letovisko obklopuje svěží bujná vegetace, jež poskytuje příjemný stín. Jsou zde husté porosty palem, oleandrů, pinií a fíkusů. V centru městečka narazíte na obchodní zónu se spoustou krámků a obchůdků se suvenýry i základním zbožím. Podél pobřeží vede romantická promenáda, která je lemována malými rekreačními vilkami. Pokud si v Portorose půjčíte auto nebo motorku, můžete se vydat na výlet do nepříliš vzdálených měst, jako například Messina, Cefalú, Taormina nebo Catania.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA