Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Portorosa

Na severu ostrova Sicílie se v provincii Messina rozkládá vyhledávané moderní prázdninové středisko Portorosa, což v překladu znamená „Růžový přístav“. Město situované mezi Tindari a Capo Milazzo není z historického hlediska nijak zajímavé, bylo vybudováno podle plánu jako turistické letovisko. Je zde uměle vyhloubený přístav pro jachty a turistické lodě, představuje tak jeden z největších turistických přístavů na Sicílii.  Založen zde byl dokonce jachtařský klub.

Turisty sem přitahuje krásná pláž tvořená jemným pískem, která láká k relaxaci, odpočinku i vodním radovánkám. Na pláži si můžete za malý poplatek pronajmout lehátka nebo slunečníky. Od pobřeží je nádherný výhled na nedaleké vulkanické Liparské ostrovy, kam z nedalekého přístavu Milazzo pravidelně odplouvají lodě. Celé letovisko obklopuje svěží bujná vegetace, jež poskytuje příjemný stín. Jsou zde husté porosty palem, oleandrů, pinií a fíkusů. V centru městečka narazíte na obchodní zónu se spoustou krámků a obchůdků se suvenýry i základním zbožím. Podél pobřeží vede romantická promenáda, která je lemována malými rekreačními vilkami. Pokud si v Portorose půjčíte auto nebo motorku, můžete se vydat na výlet do nepříliš vzdálených měst, jako například Messina, Cefalú, Taormina nebo Catania.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA