Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Portorosa

Na severu ostrova Sicílie se v provincii Messina rozkládá vyhledávané moderní prázdninové středisko Portorosa, což v překladu znamená „Růžový přístav“. Město situované mezi Tindari a Capo Milazzo není z historického hlediska nijak zajímavé, bylo vybudováno podle plánu jako turistické letovisko. Je zde uměle vyhloubený přístav pro jachty a turistické lodě, představuje tak jeden z největších turistických přístavů na Sicílii.  Založen zde byl dokonce jachtařský klub.

Turisty sem přitahuje krásná pláž tvořená jemným pískem, která láká k relaxaci, odpočinku i vodním radovánkám. Na pláži si můžete za malý poplatek pronajmout lehátka nebo slunečníky. Od pobřeží je nádherný výhled na nedaleké vulkanické Liparské ostrovy, kam z nedalekého přístavu Milazzo pravidelně odplouvají lodě. Celé letovisko obklopuje svěží bujná vegetace, jež poskytuje příjemný stín. Jsou zde husté porosty palem, oleandrů, pinií a fíkusů. V centru městečka narazíte na obchodní zónu se spoustou krámků a obchůdků se suvenýry i základním zbožím. Podél pobřeží vede romantická promenáda, která je lemována malými rekreačními vilkami. Pokud si v Portorose půjčíte auto nebo motorku, můžete se vydat na výlet do nepříliš vzdálených měst, jako například Messina, Cefalú, Taormina nebo Catania.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA