Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Vito Lo Capo

Krásné a typicky sicilské městečko San Vito lo Capo se rozkládá na severozápadním výběžku ostrova a jeho nepřehlédnutelnou dominantou je skála připomínající Gibraltar. Původně zde stávala jen rybářská osada, která se ale s rozvojem turistického ruchu proměnila na velmi příjemné a turisticky vyhledávané letovisko, poskytující potřebné zázemí. Navíc zde najdete jednu z nejkrásnějších sicilských pláží táhnoucí se v délce více než jednoho kilometru.

Pláž je tvořená jemným bílým pískem a má pozvolné svažování do moře. Vyhledávají ji proto nejen rodiny s dětmi, ale také méně zkušení plavci. Za poplatek si zde můžete půjčit lehátka, slunečníky nebo se věnovat některému z nabízených vodních sportů. Pobřeží je omýváno teplými a průzračně čistými vodami Tyrhénského moře. Aktivnější návštěvníci mají možnost se vydat na vrchol místní hory Monte Monaco měřící 532 metrů nad moře, ze které je nádherný výhled na záliv. U mysu Lo Capo se tyčí maják, který je vlastně nejvyšší stavbou města.

Díky značné odlehlosti není tato oblast zatím příliš poznamenaná turistickým ruchem, proto je možné zde narazit osamocené pastevecké usedlosti, liduprázdné zátoky s dostatkem soukromí nebo rybářské osady. Panuje zde romantická a klidná atmosféra, proto je San Vito ideálním místem pro lidi, kteří si chtějí odpočinout od každodenního shonu a ruchu města.

Své jméno městečko dostalo podle slavného rodáka a poustevníka sv. Víta. San Vito je ochraňováno věžemi Torre di Guardia, které byly postaveny v 16. století. Jedinečným zážitkem pro vás jistě bude procházka úzkými uličkami starého města, kde na vás na každém kroku čeká nějaký obchůdek se suvenýry nebo restaurace lákající k ochutnávce italských i arabských specialit.

Toto krásné sicilské městečko je rovněž skvělým výchozím bodem pro poznávání této části ostrova. Pokud si však pronajmete auto, můžete dojet až do hlavního města Palerma, kláštera Montreale nebo historického Cefalú. Nevynechejte návštěvu nedalekého města Erice, jež bylo založeno Kartaginci. Za jasného počasí odtud můžete dohlédnout až na 175 km vzdálenou africkou pevninu nebo vrchol činné sopky Etny dosahující výšky 3343 metrů nad mořem.

Vyrazit můžete i do města Segesta a Selinunte s antickými chrámy. V blízkosti letoviska se rozprostírá jedinečná přírodní rezervace Lo Zingaro, která láká milovníky pěší turistiky a množství stezek je zde připraveno také pro cyklisty. V září se v San Vito lo Capo pravidelně každoročně koná světový festival Cous Cous, kde se připravují a ochutnávají ty nejlepší arabské speciality.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA