Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sant'Alessio Siculo

Rekreační oblast Sant ´Alessio Siculo se rozkládá na severovýchodním pobřeží Sicílie, 35 km od Messiny a přibližně 12 km od historického města Taormina. Podél městečka se táhne dlouhá pobřežní promenáda lemovaná restauracemi, bary a kavárnami lákajícími k posezení u skleničky dobrého vína či jídla. Z promenády se naskýtá krásný výhled na nedalekou italskou pevninu, konkrétně na Kalábrii.

Původně bylo Sant ´Alessio Siculo jen malou rybářskou vesničkou, která se postupem času s rozvojem turistického ruchu na ostrově proměnila v příjemné prázdninové středisko poskytující vše potřebné ke strávení klidné a ničím nerušené dovolené. V centru letoviska najdete množství nejrůznějších obchůdků se suvenýry.

Zdejší pláže jsou tvořeny jemným pískem, místy oblázky i útesy. Rodiny s dětmi by si měly vybrat pláže písečné, které mají pozvolný vstup do moře. Za malý poplatek máte možnost si zapůjčit lehátka a slunečníky. Koupání je umožněno v teplých vodách azurově modrého Jónského moře. Pobřežní útesy lákají milovníky rekreačního potápění a šnorchlování.

Sant ´Alessio Siculo je ideálním místem pro podnikání poznávacích výletů do okolí. Za návštěvu stojí lázeňské město Taormina, se kterým je zajištěno pravidelné autobusové spojení.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO

Velký okruh po nejzajímavějších místech Středního Východu
včetně výletu do jordánské Petry s poutavým českým výkladem. CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA