Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Santa Croce Camerina

Na jihovýchodě ostrova Sicílie se ukrývá malé prázdninové letovisko Santa Croce Camerina, které je od pobřeží vzdáleno jen několik kilometrů. Stalo se tak vyhledávanou turistickou lokalitou, a to nejen pro blízkost krásných písečných pláží Camerina, ale také díky množství architektonických památek. Prožijete zde velmi klidnou a příjemnou dovolenou s koupáním v průzračně čistém a teplém Středozemním moři. Máte možnost vyzkoušet celou řadu vodních sportů, na plážích je možno si za poplatek zapůjčit lehátka a slunečníky. Pláže jsou díky pozvolnému svažování vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro méně zdatné plavce.

Místní obyvatelé se živí především zemědělstvím a chovem dobytka. Velký význam má v této oblasti pěstování květin, které jsou vyváženy do celé Itálie. Každoročně se zde na den patrona města San Giuseppa koná květinový festival.

Přibližně 24 km od Cameriny se nachází krásné město Ragusa, které bylo v 17. století zasaženo velmi silným zemětřesením a téměř srovnáno se zemí. Toto město ležící v údolí Val di Noto bylo společně s dalšími okolními poničenými městy znovu vystavěno a dnes se pyšní jedinečným pozdně barokním stylem. Všechna města v údolí byla v roce 2002 zapsána na seznam světového a kulturního dědictví UNESCO. Z Cameriny vede podél pobřeží silnice se skvělým panoramatickým výhledem. Pokud si půjčíte auto nebo motorku, neměli byste projížďku po této silnici vedoucí až k jihovýchodnímu cípu Sicílie vynechat. Za návštěvu stojí také nejkrásnější sicilské město Syrakusy.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA