Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Santa Croce Camerina

Na jihovýchodě ostrova Sicílie se ukrývá malé prázdninové letovisko Santa Croce Camerina, které je od pobřeží vzdáleno jen několik kilometrů. Stalo se tak vyhledávanou turistickou lokalitou, a to nejen pro blízkost krásných písečných pláží Camerina, ale také díky množství architektonických památek. Prožijete zde velmi klidnou a příjemnou dovolenou s koupáním v průzračně čistém a teplém Středozemním moři. Máte možnost vyzkoušet celou řadu vodních sportů, na plážích je možno si za poplatek zapůjčit lehátka a slunečníky. Pláže jsou díky pozvolnému svažování vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak i pro méně zdatné plavce.

Místní obyvatelé se živí především zemědělstvím a chovem dobytka. Velký význam má v této oblasti pěstování květin, které jsou vyváženy do celé Itálie. Každoročně se zde na den patrona města San Giuseppa koná květinový festival.

Přibližně 24 km od Cameriny se nachází krásné město Ragusa, které bylo v 17. století zasaženo velmi silným zemětřesením a téměř srovnáno se zemí. Toto město ležící v údolí Val di Noto bylo společně s dalšími okolními poničenými městy znovu vystavěno a dnes se pyšní jedinečným pozdně barokním stylem. Všechna města v údolí byla v roce 2002 zapsána na seznam světového a kulturního dědictví UNESCO. Z Cameriny vede podél pobřeží silnice se skvělým panoramatickým výhledem. Pokud si půjčíte auto nebo motorku, neměli byste projížďku po této silnici vedoucí až k jihovýchodnímu cípu Sicílie vynechat. Za návštěvu stojí také nejkrásnější sicilské město Syrakusy.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA