Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Scillato

Asi 40 km od severního pobřeží Sicílie se nachází menší vnitrozemské městečko Scillato. Je situováno přímo vedle dálnice, po které se směrem na sever dostanete do hlavního města Palerma a směrem na jih do města Enna. Ze Scillata můžete podnikat zajímavé výlety do okolních zapadlých vesniček, kde místní obyvatelé stále dodržují tradiční zvyky a jejich styl života se za posledních několik desítek let příliš nezměnil. Do těchto malebných vesniček se dostanete po serpentinových silničkách, proto buďte při cestě opatrní.

Návštěvníci ve Scillatu mohou obdivovat typický sicilský dům Baglio pocházející z 19. století. Jeho majitelem je už od jeho vzniku stará sicilská šlechtická rodina. Obklopují ho rozsáhlé parky plné olivovníků a vzácných staletých stromů. Tento dům je v dnešní době využíván jako ubytovna pro turisty a k dispozici je zde dokonce i bazén s převlékárnou. Dům stojí na okraji přírodního chráněného parku Parco delle Madonie a nedaleko se rozkládá velké golfové hřiště.

Ve Scillatu nejsou možnosti koupání, pokud však máte k dispozici auto, můžete se vypravit na pláže města Cefalú, které jsou vzdáleny 40 km. Cefalú si do dnešních dní uchovalo svou malebnost a středověkou atmosféru. Nad městem se tyčí zajímavý útes La Rocca podobající se pevnosti, kde se kdysi vypínal Dianin chrám. Dominantou města je katedrála z roku 1131, která měla být původně královskou hrobkou a hlavním chrámem Sicilského království. Pobřeží je lemováno několika krásnými písčitými plážemi.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA