Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Scillato

Asi 40 km od severního pobřeží Sicílie se nachází menší vnitrozemské městečko Scillato. Je situováno přímo vedle dálnice, po které se směrem na sever dostanete do hlavního města Palerma a směrem na jih do města Enna. Ze Scillata můžete podnikat zajímavé výlety do okolních zapadlých vesniček, kde místní obyvatelé stále dodržují tradiční zvyky a jejich styl života se za posledních několik desítek let příliš nezměnil. Do těchto malebných vesniček se dostanete po serpentinových silničkách, proto buďte při cestě opatrní.

Návštěvníci ve Scillatu mohou obdivovat typický sicilský dům Baglio pocházející z 19. století. Jeho majitelem je už od jeho vzniku stará sicilská šlechtická rodina. Obklopují ho rozsáhlé parky plné olivovníků a vzácných staletých stromů. Tento dům je v dnešní době využíván jako ubytovna pro turisty a k dispozici je zde dokonce i bazén s převlékárnou. Dům stojí na okraji přírodního chráněného parku Parco delle Madonie a nedaleko se rozkládá velké golfové hřiště.

Ve Scillatu nejsou možnosti koupání, pokud však máte k dispozici auto, můžete se vypravit na pláže města Cefalú, které jsou vzdáleny 40 km. Cefalú si do dnešních dní uchovalo svou malebnost a středověkou atmosféru. Nad městem se tyčí zajímavý útes La Rocca podobající se pevnosti, kde se kdysi vypínal Dianin chrám. Dominantou města je katedrála z roku 1131, která měla být původně královskou hrobkou a hlavním chrámem Sicilského království. Pobřeží je lemováno několika krásnými písčitými plážemi.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA