Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Scopello

V zálivu Golfo di Castellammare na severozápadním pobřeží ostrova Sicílie se rozkládá malé rybářské městečko Scopello. Je situováno na úpatí výběžku Capo San Vito, asi 10 km od městečka Castellammare del Golfo, kde se nachází spousta obchůdků a krámků se suvenýry. Castellammare celkově nabízí také více možností společenské a noční zábavy.

Původně stála ve Scopellu jen venkovská farma založená v 17. století, která je dodnes k vidění na hlavním náměstí ve středu města. Městečko je ze všech stran obklopeno bujnou středomořskou vegetací, která pokrývá dokonce i příkré útesy. Zeleň tak nádherně kontrastuje s azurově modrým mořem a bílými písečnými plážemi.

Mezi Scopellem a městečkem San Vito lo Capo se rozprostírá jedinečná přírodní rezervace Riserva Naturale dello Zigaro, jejíž návštěvu bystě si rozhodně neměli nechat ujít. Pokud máte zájem poznat i další zajímavá místa této části Sicílie, stačí si půjčit auto nebo motorku a rozjet se za nimi. Báječným výletem je například návštěva archeologicky cenných oblastí u měst Segesta a Selinunte. Přibližně 55 km odtud leží hlavní sicilské město Palermo a 45 km historické město Trapani.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA