Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Scopello

V zálivu Golfo di Castellammare na severozápadním pobřeží ostrova Sicílie se rozkládá malé rybářské městečko Scopello. Je situováno na úpatí výběžku Capo San Vito, asi 10 km od městečka Castellammare del Golfo, kde se nachází spousta obchůdků a krámků se suvenýry. Castellammare celkově nabízí také více možností společenské a noční zábavy.

Původně stála ve Scopellu jen venkovská farma založená v 17. století, která je dodnes k vidění na hlavním náměstí ve středu města. Městečko je ze všech stran obklopeno bujnou středomořskou vegetací, která pokrývá dokonce i příkré útesy. Zeleň tak nádherně kontrastuje s azurově modrým mořem a bílými písečnými plážemi.

Mezi Scopellem a městečkem San Vito lo Capo se rozprostírá jedinečná přírodní rezervace Riserva Naturale dello Zigaro, jejíž návštěvu bystě si rozhodně neměli nechat ujít. Pokud máte zájem poznat i další zajímavá místa této části Sicílie, stačí si půjčit auto nebo motorku a rozjet se za nimi. Báječným výletem je například návštěva archeologicky cenných oblastí u měst Segesta a Selinunte. Přibližně 55 km odtud leží hlavní sicilské město Palermo a 45 km historické město Trapani.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA