Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sortino

Na italském ostrově Sicílie se v provincii Siracusa nachází malá historická obec Sortino. Najdeme ji na jihovýchodním pobřeží, asi 28 km od města Syrakusy, 52 km od Catanie a přibližně 300 km od hlavního města Palermo. Městečko leží v kopcovité oblasti ve výšce 424 metrů nad mořem a poskytuje tak nádherné výhledy do okolí. Od pobřeží, které je omýváno průzračným Jónským mořem, je vzdáleno asi 20 km.

Sortino se pyšní poměrně bohatou historií, první zmínky o městě pochází ze 14. století. Dnes zde žije kolem 9 500 obyvatel, kteří se živí převážně zemědělstvím, chovem dobytka, včelařstvím a výrobou uměleckých předmětů ze dřeva, mramoru nebo kamene. Mnoho lidí se zde věnuje také uměleckému kovářství. Pěstují se zejména citrusy, obilí, ovoce a kolem se rozprostírají dlouhé olivové háje. Oblast kolem města je plně zemědělsky využívaná.

V centru Sortina je mnoho obchůdků a krámků s nejrůznějším zbožím a suvenýry. Posedět můžete v některé z místních restaurací, pizzerií či kaváren. V jeho ulicích naleznete celou řadu zajímavých budov a historických památek. Mezi nejcennější stavby patří Chrám Matky Boží. Za návštěvu stojí jistě historické město Syrakusy, kde můžete obdivovat Řecké divadlo, Apollónův chrám nebo jeskyni s názvem Dionýsovo ucho, která v dřívějších dobách sloužila jako vězení.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA