Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sortino

Na italském ostrově Sicílie se v provincii Siracusa nachází malá historická obec Sortino. Najdeme ji na jihovýchodním pobřeží, asi 28 km od města Syrakusy, 52 km od Catanie a přibližně 300 km od hlavního města Palermo. Městečko leží v kopcovité oblasti ve výšce 424 metrů nad mořem a poskytuje tak nádherné výhledy do okolí. Od pobřeží, které je omýváno průzračným Jónským mořem, je vzdáleno asi 20 km.

Sortino se pyšní poměrně bohatou historií, první zmínky o městě pochází ze 14. století. Dnes zde žije kolem 9 500 obyvatel, kteří se živí převážně zemědělstvím, chovem dobytka, včelařstvím a výrobou uměleckých předmětů ze dřeva, mramoru nebo kamene. Mnoho lidí se zde věnuje také uměleckému kovářství. Pěstují se zejména citrusy, obilí, ovoce a kolem se rozprostírají dlouhé olivové háje. Oblast kolem města je plně zemědělsky využívaná.

V centru Sortina je mnoho obchůdků a krámků s nejrůznějším zbožím a suvenýry. Posedět můžete v některé z místních restaurací, pizzerií či kaváren. V jeho ulicích naleznete celou řadu zajímavých budov a historických památek. Mezi nejcennější stavby patří Chrám Matky Boží. Za návštěvu stojí jistě historické město Syrakusy, kde můžete obdivovat Řecké divadlo, Apollónův chrám nebo jeskyni s názvem Dionýsovo ucho, která v dřívějších dobách sloužila jako vězení.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2019

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA